Серина Уилямс се измъчи с аржентинка

Поставената под номер 2 в схемата нa Australian Open Серина Уилямс продължава в 3-ия кръг на турнира, след като победи аржентинката Жизела Дулко с 6:3, 7:5. Срещата продължи 110 минути, като победата за Уилямс дойде доста трудно.

Във втория сет американката, която е безкрайно щастлива от встъпването в длъжност на Барак Обама, губеше с 2-5. След като взе лесно подаването си, при сервиса на Дулко, която преди турнира се раздели с тайното си гадже Фернандо Гонзалес, американката видя много проблеми. Двете тенисистки имаха 13 равенства преди геймът да отиде в сметката на някой. Дулко пък пропусна 6 сетбола. В крайна сметка Серина спечели гейма, след което Дулко загуби увереността си и повече не взе и гейм.

В следващия кръг американката ще се изправи срещу победителката от мача между казахстанската българка Сесил Каратанчева и китайката Шуай Пенг.