Валядолид победи Севиля в инфарктен мач, Еспаньол нанесе поредна загуба на Осасуна

Адриано виновник за загубата на севилци, Луис Гарсия спаси Еспаньол от резил срещу последния

Валядолид успя да победи Севиля с 3:2 в мач пълен с обрати. Срещата от 9-тия кръг на испанската Лига "BBVA" бе меко казано инфарктна. Гостите от Севиля разочароваха за пореден път своите фенове, но този път може да им бъде трудно простено, тъй като изпуснаха победата в мача.

Севилци започнаха вихрено срещата и при една от първите по-опасни атаки Ренато откри резултата в 18-ата минута. В 24-ата минута полузащитникът Хесус Навас удвои за своя тим, но след изгонването на Адриано в 34-ата минута започнаха проблемите за тима на Маноло Хименес. Отборъте на Валядолид започна да натиска своя съперник, който бе останал с човек по-малко и попаденията не закъсняха. В 43-ата минута Сесма намали резултата на 1:2, а в геой на мача за превърна бившият подопечен на Стоичков в Селта Канобио, който заби две попадения в 50-ата и 63-ата минути и донесе победата с 3:2 на своя тим. След тази среща Валядолид заема 16-ото място в класирането със седем точки, а Севиля е на пета позиция със седемнайсет точки.

В друга среща от кръга Еспаньол успя да пречупи коравия тим на Осасуна и го победи с 1:0. Закъсалият тим от Барселона изпитваше трудности при организирането на атаки и през първото полувреме не успя да отбележи гол, въпреки че наложи домакински натиск. Попадението вкара дежурният голмайстор на тима Луис Гарсия в 48-ата минута и по този начин донесе победата на своя тим. След тази среща Еспаньол заема 10-ото място в класирането с актив от 12 точки, а Осасуна се намира на последна позиция с 4 точки.

Ново 20! Шави си тръгва

Треньорът на Барса преговаря с Деко 75 минути

Шави: Позорно е, че няма технология на голлинията

„Не заслужавахме да загубим, играхме по-добре от Реал“, смята треньорът на Барса

Бетис надви Валенсия и влезе в зона "Европа"(ВИДЕО)

Севилци стигнаха до успех с 2:1 като гости

Селта надви Лас Палмас след рецитал на Аспас (ВИДЕО)