Алвин Харисън се завърна с гръм и трясък

Алвин Харисън, който сътвори една от най-големите сензации в леката атлетика в последните дни, се завърна в леката атлетика. Медалистът на 400 метра от олимпийските игри в Сидни през 2000 година, чието 4-годишно наказание за употреба на допинг изтече през октомври миналата година, успя да спечели титлата на 400 метра на държавното първенство на Доминиканската Република.

35-годишният представител на САЩ, който обяви края на спортната си кариера след наказанието, се завърна на пистата по невероятен начин, вече защитавайки цветовете на Доминиканската Република. Той пробяга финала за 45.68 секунди във, където победи участника от олимпийските игри в Пекин Арисменди Пегуеро, който финишира втори за 46.27 секунди.