Федерер на четвъртфинал след неочаквано лесна победа над Цонга

Носителят на 12 титли от “Големия шлем” Роджър Федерер се класира за четвъртфиналите „Мастърс” турнира в Мадрид. Бившият номер 1 в света преодоля финалиста от Australian Open 2008 Жо-Вилфред Цонга след 6-4 6-1.

Носителят на 12 титли от “Големия шлем” Роджър Федерер се класира за четвъртфиналите „Мастърс” турнира в Мадрид. Бившият номер 1 в света преодоля финалиста от Australian Open 2008 Жо-Вилфред Цонга след 6-4 6-1. Победата за швейцареца дойде доста лесно. Цонга игра равностойно до 4:5 гейма, когато загуби подаването си, след като направи цели три двойни грешки в един гейм. В началото на втория сет Федерер пречупи противника си още в началото. След като за 3:1 и успя да спаси две възможности за рибрейк на французина Федерер си улесни максимално задачата и до края нямаше никакви проблеми.
Това бе първи мач един срещу друг между петкратният победител от US Open и Цонга.
Съперник на Федерер за място на полуфиналите ще бъде 19-годишният невероятен аржентинец Хуан-Мартин Дел Потро, който е считан за бъдещия номер едно от редица тенис специалисти.