Шампион става полски градинар в Англия

Шампион става полски градинар в Англия

Шампионът на България в тройния скок Румен Димитров тръгна на гурбет в Англия. 22-годишният талант ще твори в селското стопанство във Фейвършамп, на 40 мили от Лондон.

Шампионът на България в тройния скок Румен Димитров тръгна на гурбет в Англия. 22-годишният талант ще твори в селското стопанство във Фейвършамп, на 40 мили от Лондон.

“Половин година ще работя на полето в Англия. Не съм решил дали ще продължа да тренирам, след като се прибера. Тук не виждам реализация”, каза Румен. Атлетът отлетя за Кралството на 9 април. Пловдивчанинът стана шампион на България в зала на троен скок през февруари. Във “Фестивална” Румбата грабна титлата с 16,32 м. Димитров е състезател на СК Пранджева (Пд). Младокът има участия на две Балканиади. Наскоро Румен завърши Европейския колеж в Пловдив. Скачачът все пак може и да не зареже пистата и лекоатлетическите състезания. Димитров обмисля сериозно предложение да се състезава за друга държава.
 

Турски атлети доминираха на турнир "Младост" в Русе

Състезателите от Турция доминираха на турнира по лека атлетика за юноши и девойки до 18 години "Младост" в Русе и записаха най-добрите резултатите на състезанието.

Рекордните над 2500 на старт в юбилейния Маратон Варна тази неделя

Атлети от 34 държави ще участват в 10-ото издание

Над 500 деца участват на лекоатлетическото състезание Darko Team Baby Cup

Адаптивен старт за деца с увреждания ще даде началото на турнира

Саръбоюков четвърти на Диамантена лига

Българинът със скок над 8 м

Кени Беднарек спечели спринта на 100 м в Маями

Силни постижения на турнира по лека атлетика

Лондон се прицели в домакинство на световно по лека атлетика

Великобритания продължава да бъде ключова дестинация за големи спортни събития

Бургас иска Европейско по лека атлетика

Министър Пешев на работно посещение в морския град

Организират детски турнир в памет на Петя Пендарева в Казанлък

Надпреварата ще се проведе за 20-и път и ще бъде част от програмата на Празника на розата

Лондонският маратон 2025 постави нов световен рекорд по брой финиширали

Повече от 840 000 души са кандидатствали за участие в тазгодишната надпревара