Фиорентина не успя да победи Байерн - 1:1

Фиорентина с минимални шансове да е сред първите два в групата

Фиорентина не успя да победи Байерн и постигна равенство 1:1, като по този начин намали значително шансовете си за класиране сред първите два отбора в групата. Това стана в мач от Група "F" за Шампионската лига. Срещата бе равностойна, като в началото домакините имаха лек превес, но през втората част немците диктуваха темпото на терена.

Домакините започнаха активно срещата и успяха да стигнат до попадение, след като в 11-ата минута Заури центрира от дясно, Джилардино подаде топката с глава към Муту и румънецът направи безпомощен младия Ренсинг и откри резултата в полза на своя тим.В 20-ата минута на срещата Джилардино пропусна да удвои резултата в полза на своя тим, след като изтърва много изгодно положение. В последните десетина минути на първата част гостите от Мюнхен се активизираха и два много сериозни пропуска направиха Бастиан Швайнщейгер и капитанът Ван Бомел.

В 78-ата минута на срещата френският национал Франк Рибери Франк Рибери подаде топката към Тим Боровски, който бе в пеналта и бившият футболист на Вердер вкара изревнителния гол за своя тим. Тук трябва да се отбележи, че защитниците на Фиорентина допуснаха груба грешка, защото топката премина през трима футболисти. След изравнителния гол немците се активизираха и френската звезда на тима Франк Рибери пропусна да донесе победата на своя тим само две минути след изравняването на резултата. След този мач Байерн остава лидер в Група "F" с актив от 8 точки и по този начин почти си гарантира класирането на 1/8 финалите.

КЛАСИРАНЕ:

Отбор Мачове П Р З Г.Р. Точки

1 Лион 4 2 2 0 10:6 8
2 Байерн Мюнхен 4 2 2 0 6:2 8
3 Фиорентина 4 0 3 1 3:6 3
4 Стяуа Букурещ 4 0 1 3 3:8

Байерн смачка Унион при визитата си в Берлин, вкара 5 гола на клетия си опонент (ВИДЕО)