Олборг и Виляреал завършиха 2:2 в Дания

Олборг и Виляреал не успяха да се победят в среща от група „Е” на Шампионската лига. Двубоят в Дания завърши при резултат 2:2.

Първата част не бе особено атрактивна за гледане, като двата тима не създадоха добри голови възможности. Все пак в края на полувремето феновете на домакините видяха попадение, но за тяхно съжаление то бе във вратата на Олборг. След отлична атака на Робер Пирес и подаване към Джузепе Роси в 41-ата минута, италианският национ, дебютирал срещу България на „Васил Левски”, откри резултата с хубав изстрел извън наказателното поле.

Второто полувреме започна добре за Олборг и датските футболисти изравниха резултата. В 54-ата минута Курт получи пас зад испанската защита и реализира за 1:1. Влезлият като резерва Гийермо Франко отново даде преднина на „жълтата подводница” с гол след 75 минути игра. Крайното 2:2 бе оформено от Дуе, изпълнил по невероятен начин пряк свободен удар от около 30 метра.

След спечелената по една точка, Олборг вече има 2 в групата, докато Виляреал е с 8.