Как ще завършат вторите мачове на ЦСКА и Лудогорец в групите на Лига Европа?

07 декември 2019 23:55 Пламен Димитров

Барса се позабавлява с Майорка и си върна първото място (ВИДЕО)

Барселона разби Майорка с 5:2 на "Камп Ноу" в мач от 16-ия кръг на Ла Лаига. По този начин каталунците се върнаха начело в класирането. Те имат еднакъв брой точки - по 34 с Реал Мадрид, но тимът на Ернесто Валверде е с по-добра голова разлика. Майорка е на 17-а позиция, само на една точка над зоната над изпадащите.

Преди началото на мача Лионел Меси показа на феновете "Златната топка", която спечели през седмицата. И, за да покаже че е №1 избухна с хеттрик, Антоан Гризман и Луис Суарес също вкараха. И двете попадения за гостите реализира Анте Будимир.

Барса повече още в 7-ата минута. Гризман избяга от защитата на Майорка и копна топката над плонжа на вратаря за 1:0. Секунди по-късно гостите изпуснаха чудесна възможност да изравнят след изпълнение на корнер.

В 15-ата минута Серхио Бускетс засече с глава центриране от ъглов удар, но Маноло Рейна спаси. Две по-късно Лео Меси отбеляза страхотен гол. Той стреля от около 20 метра в далечния ъгъл - 2:0. След близо половин час игра Суарес учели гредата.

В 35-ата минута гостите върнаха едно попадение. Салва Севиля изведе Анте Будимир на стрелкова позиция. Нападателят шутира, а топката рикошира в крака на хвърлилия се на шпагат Клеман Ленгле и влетя в в мрежата зад Тер Стеген - 2:1.

Шест след това Меси отбеляза още един гол. В 41-ата минута Луис Суарес се разписа зрелищно с пета за 4:1. При този резултат завърши и първото полувреме.

През втората част домакините продължиха да доминират. В 52-ата минута Гризман бе изведен очи в очи с Рейна, но този път вратарят на Майорка спаси.

В 64-ата минута гостите върнаха още едно попадение. Гамес Лопес центрира отдясно. Тер Стеген увисна при подаването, Анте Будимир демонстрира страхотен отскок, засичайки топката с глава за 4:2.

В следващите минути футболистите на Майорка започнаха да поглеждат по-често към вратата на каталунците. В 77-ата минута Ернандес стреля, топката рикошира коварно, но Тер Стеген спаси майсторски с една ръка.

В 83-ата минута Меси оформи своя хеттрик. Суарес овладя топката в наказателното поле и върна леко назад към връхлитащия аржентинец. Лео шутира, кълбото се чукна в горната греда и влезе във вратата.