Цветомир Найденов разкри защо ЦСКА 1948 има толкова малко заразени с COVID-19

Цветомир Найденов разкри защо ЦСКА 1948 има толкова малко заразени с COVID-19

Благодетелят на ЦСКА 1948 сподели как се справят с пандемията в неговия отбор

 Само двама футболисти на ЦСКА 1948 са прекарали COVID-19 през последните пет месеца, а други трима са се заразили с вируса след участия в националния отбор на България.

Ето как червените реагират спрямо ситуацията, според основния спонсор на тима Цветомир Найденов:

"Понеже слушам всякакви тъпотии за Ковид по футболните отбори, ето малко Ноу Хау как се справяме в ЦСКА с този проблем: правим два пъти седмично ПСР тестове, единият преди първа тренировка след почивката и вторият - последния ден преди предстоящия мач. При позитивен тест се прави незабавна Карантина на футболиста. Футболистите ни са инструктирани да спазват мерките от заповедите на здравния министър и при най-малък симптом свързан с Ковид правят ПСР тест индивидуално.

В резултат на тези мерки, имаме само 2 (двама) заразени от отбора за 5 месеца. Разбира се, пичовете в националния отбор съумяха да заразят 3-ма наши футболиста, като единия даже са го пуснали да играе мач, при условие, че е предупредил, че не се чувства добре. В резултат на това, този футболист ни е единствения изкарал Ковид с двойна пневмония, всички останали бяха безсимптомно в карантина.

Правете анализи и не ме занимавайте с глупости - Батето", написа Найденов на страницата си във Фейсбук.

Левски сменя Маркович с Мартин Луков?

Левски е на път да намери нов вратар, който да замени освободения вчера Матей Маркович

Ерлинг Холанд тъжи за Жота: Твърде рано си тръгна

Нападателят на Манчестър Сити Ерлинг Холанд сподели публикация относно за трагичната смърт на 28-годишния нападател на Ливърпул Диого Жота

Томаш си търси отбор в чужбина

С ЦСКА специалистът се раздели след баража с Арда за Лигата на конференциите, загубен след дузпи

ЦСКА със спънки да доведе ново попълнение

Шведският Йостер протака трансфера на Давид Сегер в ЦСКА

Спортът по телевизията днес

Вижте какво можете да гледате

ОФИЦИАЛНО: Бреша беше пратен при аматьорите в Италия

Италианската футболна федерация (FIGC) отне професионалния статут на Бреша, който бе изключен от Серия С за сезон 2025/2026 г

Локомотив Пловдив се подсили с национал

Локомотив Пловдив подписа договор с Мартин Атанасов, съобщиха от футболния клуб.

Ботев (Пд) удвои броя продадени абонаментни карти

Те вече са 565

Липенски: Имаме уверение на президента, че всичко ще бъде наред

Наставникът на Берое Пламен Липенски остана доволен от своя отбор при загубата на тима от Стара Загора от Левски с 2:3