България не завърши и във втората щафета за деня на Европейското по биатлон

Норвегия спечели единичната смесена щафета, последен старт от Европейското първенство по биатлон в швейцарския зимен център Ленцерхайде. Юни Арнеклейв и Ендре Стрьомсхайм изминаха трасето за 34:34.7 минути с девет допълнителни патрона.

Среброто завоюваха представителите на Швейцария Никлас Хертвег и Ейми Басерга с пасив от 16.6 секунди с девет патрона, а третата позиция заеха французите Пола Боте и Емилиен Клод на 21.0 секунди със седем патрона. Трите отбора не влязоха в наказателна обиколка.

Българите Даниела Кадева и Благой Тодев останаха на 20-o място, след като бяха затворени с обиколка преди последния пост на Тодев.

Кадева направи две наказателни обиколки на първи пост, след шестата стрелба беше 18-а, а Тодев не потегли накрая. Българите използваха девет допълнителни патрона.

По-рано в неделния ден Норвегия спечели и класическата смесената щафета на 4 по 6 километра на Европейското първенство по биатлон. Марен Киркейде, Каролин Ердал, Ерленд Бьонтегорд и Вебьорн Сьорум изминаха трасето за 1:03.40.9 час, използвайки само два допълнителни патрона.

Следващият старт за сезона е Световното първенство по в германския зимен център Оберхоф от 8 до 19 февруари.