ОБЗОР: Мемфис вече е недостижим в Югозападната дивизия

Вижте всички резултати и класирането в НБА

Джарън Джаксън-младши отбеляза рекордните си за сезона 37 точки,  Джа Морант добави 17 от резервната скамейка при завръщането си след наказание от осем мача за победата на Мемфис със 130:125 срещу Хюстън в среща от Националната баскетболна асоциация на САЩ и Канада.

С успеха Гризлис си осигуриха титлата в Югозападната дивизия. Тимът е недостижим в класирането на дивизия с баланс от 45 победи и 27 загуби.

За Хюстън Джейлън Грийн вкара 32 точки, докато Кениън Мартин добави рекордните в кариерата си 31 точки.

Голдън Стейт измъкна драматична победа срещу Далас със 127:125 в друга среща от тази нощ. Джонатан Куминга бе най-резултатен с 22 точки, а Стеф Къри реализира ключов кош в края и завърши с 20 точки и 13 асистенции.

В двубоя имаше и спорна ситуация в края на третата четвърт, като от Далас възнамеряват да подадат жалба срещу съдийството с твърдението, че грешно съдийско отсъждане е довело до две точки за Уориърс.

Лука Дончич отново блестеше за Далас с 30 точки, 17 асистенции и 7 борби, но усилията му този път не бяха достатъчни.

Филаделфия спечели девета победа в последните си десет мача след успех над Чикаго със 116:91.

Де Антъни Мелтън вкара 25 точки, а Тайрис Макси добави 21 за успеха. Джоел Ембийд игра едва 16 минути заради болки в прасеца и завърши с 12 точки за "Севънтисиксърс".

Лос Анджелис Лейкърс се наложи над Финикс със 122:111. Антъни Дейвис записа 27 точки, девет борби и пет асистенции, а Д'Анджело Ръсел добави 26 точки и шест асистенции за втората поредна победа на Лейкърс.

Девин Букър вкара 33 точки, а Крис Пол добави 18 за "Слънцата", които загубиха пет от последните си шест мача.

Андрю Нембхард отбеляза 25 точки, включително ключова тройка в последната минута и направи 10 асистенции за победата на Индиана като гост на Торонто със 118:114.

Янис Адетокумбо завърши с 31 точки и 14 борби при разгромния успех на Милуоки над Сан Антонио със 130:94. Крис Мидълтън добави 19 точки и 10 асистенции за Милуоки, който продължава да бъде с най-добър баланс в редовния сезон - 52 победи и 20 загуби, след като спечели за 23-ти път в последните си 26 мача.