Алекс Николов със страхотен мач в Италия, записа 25 точки

Националът Александър Николов и тимът на Кучине Лубе (Чивитанова) намалиха пасива си в четвъртфиналната серия в италианската Суперлига. Воденият от Джанлоренцо Бленджини отбор надигра УитЮ Верона и Алекс Грозданов с 3:0 (25:17, 25:22, 28:26) в третия четвъртфинален двубой помежду им, изигран в "Еуросуоле Форум", съобщи официалният сайт на Българската федерация по волейбол. В първите два двубоя Верона победи съперника с 3:0 и 3:2 гейма.

Решителната четвърта среща е на 2 април (неделя), като при победа на Лубе, серията ще бъде изравнена. Успех на Верона пък ще донесе място на полуфиналите на Грозданов и съотборниците му. Алекс Николов изигра страхотен мач, като се отчете с 25 точки (4 аса) и бе над всички. 15 точки добави Марлон Ерера (4 аса, 3 блокади). За съперника Алекс Грозданов завърши с 4 точки (1 блокада). Ноумори Кийта се разписа с 15 точки (2 аса), Максим Сапожков реализира 14 точки (2 блокади). С 10 точки приключи Рок Можич (1 ас).