Балкан отново е шампион на НБЛ! (ВИДЕО)

Ботевградчани са новия-стар шампион на България

Балкан е отново шампион в Националната баскетболна лига. Ботевградчани надиграха Черноморец с 83:75 в третия двубой от финалната серия в „Арена Бургас“. Балкан постигна третата и решаваща победа над „акулите“, след която вдигнаха титлата в НБЛ. Балкан става за седми път шампион на България, след като преди това го направи през 1974, 1987, 1988, 1989, 2019 и 2022 година.

Двубоят започна равностойно, а Балкан взе лек аванс в края на първата част, която завърши при резултат 23:22 в полза на ботевградчани. Силната игра на гостите продължи и през втората част, а още в началото Балкан поведе с пет точки при 31:26. Черноморец обаче направи серия от 11:4, след която поведе с 37:35, но в края на периода Балкан отново поведе преди полувремето с 44:43.

Третата част започна със серия от 15:3 от страна на Черноморец, който поведе с 58:47 в дебютните минути на третата част, но Балкан намали пасива си до две точки преди финалните 10 минути при 59:61. Ботевградчани започнаха много концентрирано с добри нападения последния период и поведоха със 71:63 в началните минути, а Черноморец не успя да се отърси и в крайна сметка загуби с 75:83, а титлата отново е в Ботевград.

Най-резултатен за Балкан бе Денг Адел, който завърши с дабъл-дабъл от 18 точки и 12 борби. Христо Захариев наниза 18 точки, Мануел Суарес вкара 13 пункта и хвана 11 борби, а капитанът Димитър Димитров допринесе с 10 пункта.

За Черноморец Джордан Тъкър наниза 26 точки, а Георги Боянов помогна с 24 пункта, които обаче се оказаха недостатъчни за „акулите“.