3. ЦСКА потрепери, но е на четвъртфинал (ВИДЕО)

ЦСКА потрепери, но е на четвъртфинал (ВИДЕО)

Две греди спряха Славия

Само четири дни след като завършиха наравно 1:1, ЦСКА и Славия излязоха в 1/8-финал на Sesame Купа на България и "армейците" взеха реванш, побеждавайки с 1:0.

Въпреки че в срещата имаше само един гол, емоциите не лиспваха, като феновете на домакините бяха бесни след попадението и започнаха да обстрелват пейката на "червените" със седалки и твърди предмети.

В 7-ата минута Галин Иванов отправи първия точен удар в срещата. Той стреля от границата на пеналтерията, но Густаво Бусато се намеси без проблем.

Седем минути по-късно Мартин Сораков излезе очи в очи с Бусато след фрапантна грешка на Сейни Сенянг. Денислав Александров открадна топката от левия бранител и подаде към Сораков, който обаче не успя да преодолее бразилския вратар на "армейците".

В 25-ата минута Джонатан Линдсет получи на границата на наказателното поле от Матиас Фаетон и не се поколеба да стреля към горния ляв ъгъл на вратата на Светослав Вуцов, но топката премина на сантиметри от страничния стълб.

Само две минути по-късно ЦСКА откри резултата. Светослав Вуцов се опита с дълъг пас да намери играч на Славия в предни позиции. Топката бе пресечена от Иван Турицов, а Браян Кордоба подаде към Тобиас Хайнц. Норвежецът проби отлично по десния фланг и с центриране по земя намери Фаетон, който с техничен удар прати кълбото в десния ъгъл на вратата на домакините.

След гола на "червените" имаше напрежение по трибуните, след като фенове на "белите" хвърляха седалки по резервната скамейка на гостите.

В 38-ата минута "армейците" бяха близо до втори гол, но гръмотевичният удар на Майкъл Естрада от далечно разстояние нацели напречната греда.

Само минута по-късно Славия създаде добра атака, която завърши с изстрел на Галин Иванов. При неговия удар имаше рикошет, който обаче не заблуди Бусато и той изби в ъглов удар.

Началото на второто полувреме започна с хубава атака на домакините. Венцислав Керчев подаде към Галин Иванов, който изведе Сораков на добра позиция, но неговият удар бе слаб и не бе проблем за Бусато. В 57-ата минута Тони Тасев стреля от пряк свободен удар, но изпълнението му бе неточно.

В 70-ата минута появилият се като резерва Дюкенс Назон направи хубав индивидуален пробив, но ударът му бе неточен. Моменти по-късно "белите" организираха хубава атака. Галин Иванов бе изведен от Иван Минчев и предпочете да подава, вместо да стреля, което позволи на Бусато да се намеси.

Три минути преди изтичането на редовното време на мача Густаво Бусато бе заменен принудително след сблъсък с Тони Тасев.

Славия - ЦСКА 0:1