Баща ти ще гние в затвора, казал провокаторът на Кавани

Баща ти ще гние в затвора, казал провокаторът на Кавани

“За мен тези думи на Хара са много по-лоши от действието с дясната ръка, което всички видяхме”, коментира шефът на уругвайския национален тим

“Изнервен си, защото знаеш, че баща ти 20 години ще гние в затвора.” Тези думи изсъскал в ухото на уругвайската звезда Единсон Кавани провокаторът Гонсало Хара (Чили), докато пъхал средния си пръст в задните му части на скандалния четвъртфинал от Копа Америка. Тогава Кавани побесня и се нахвърли върху чилиеца, заради което бе изгонен, а отборът му отпадна (0:1). И докато мръснишкият жест на Хара бе уловен от тв камерите, никой не знаеше какво е казал в ухото на Кавани. Спортният директор на уругвайците Марио Ребело разкри в какво се е изразявала словесната провокация, информира вестник "Труд".

 

“За мен тези думи на Хара са много по-лоши от действието с дясната ръка, което всички видяхме”, коментира шефът на уругвайския национален тим. Няма официално потвърждение дали наистина тази фраза е излязла от устата на чилиеца. Факт е, че ден преди мача бащата на Кавани влезе в ареста, след като катастрофира след употреба на алкохол и в инцидента загина студент мотоциклетист. Заради тази случка голаджията от “Пари Сен Жермен” обмисляше да напусне Копа Америка и да се прибере в родината си, за да помогне на баща си.

 

Дисциплинарната комисия на турнира наказа провокатора Хара за три мача, така че той повече няма да се появи на терена дори Чили да се класира на финал. 

Фернандо Муслера подписа в Аржентина

Ще играе в Естудиантес

ФИФА разследва Густаво Кабрал за расизъм

От световната футболна централа (ФИФА) обявиха, че са отворили дисциплинарна процедура срещу футболиста на мексиканския Пачука Густаво Кабрал заради инцидента със защитника на Реал Мадрид Антонио Рюдигер по време на мача им на Световното клубно първенство

Жеги морят футболистите на световното клубно първенство

Рисковете от внезапни бури продължават да прекъсват или забавят мачове от Световното клубно първенство,

Треньорът на Бенфика за победата над Байерн: Заслугата е на целия отбор

Старши треньорът на Бенфика Бруно Лаже посочи отборната работа като основен фактор за победата над Байерн Мюнхен в мача от груповата фаза на Световното клубно първенство.

Фламенго не успя да запази стопроцентовия си актив

Фламенго и ФК Лос Анджелис направиха 1:1 в последен мач от група "D" на Световното клубно първенство.

Бъдещето на Неймар е ясно

Нападателят подписва нов договор със Сантос

Ясно е къде ще играе Томас Мюлер в МЛС

Томас Мюлер играе последните си мачове за Байерн Мюнхен на Световното клубно първенство, като в същото време ще стане ясен бъдещият му отбор, като в САЩ са сигурно, че това ще бъде ФК Лос Анджелис

Лионел Меси - една легенда на 38 години

Лионел Меси днес навършва 38 години — и със сигурност можем да кажем, че той вече отдавна е надминал границата на "легендарен"

Масчерано преди ПСЖ: Всичко е възможно

Старши треньорът на Интер Маями Хавиер Масчерано заяви преди осминафиналния двубой от Световното клубно първенство срещу френския Пари Сен Жермен, че във футбола няма нищо сигурно