Григор ще играе на 1/4-финал с хвърлил бомба в Мелбърн

 Григор ще играе на 1/4-финал с хвърлил бомба в Мелбърн

Аслан Карацев победи Феликс Оже-Алиасим в пет сета

Руският квалификант Аслан Карацев ще играе с Григор Димитров на ¼-финалите на Australian Open, след като поднесе една от големите изненади дотук в турнира. 27-годишният квалификант, който преди началото на Откритото първенство на Австралия имаше само три победи за осем години на турнири от АТР, постигна впечатляващ обрат с 3:6, 1:6, 6:3, 6:3, 6:4 срещу канадския талант Феликс Оже-Алиасим.

След като мина през квалификациите, Карацев вече има двама елиминирани тенисисти от основната схема в Мелбърн. Първо отстрани поставения под №8 Диего Шварцман, а сега се справи и с 20-ия в схемата канадец.

Оже-Алиасим изглежда вървеше към лесна победа, след като спечели първите два сета за 70 минути, а след това поведе и с 2:1 в третия. Тогава сякаш настъпи промяна в играта на двамата. Канадецът допусна 10 непредизвикани грешки в третата част и за първи път от началото на Australian Open загуби сет.

След това Феликс Оже-Алиасим не успя да се върне към играта си от началото на мача и Аслан Карацев постигна най-значимата победа в кариерата си.

 

България ще е домакин на Финландия в Пловдив в мач от Световна група I на Купа „Дейвис“

България ще приеме Финландия в Пловдив в мач от Световна група I на Купа „Дейвис"

Наоми Осака преодоля първия кръг на тенис турнира "Уимбълдън"

Паула Бадоса загуби срещу Кейти Боултър

Григор Димитров стартира участието си на Уимбълдън днес

Предвидено е двубоят да започне не по-рано от 17:00 ч. българско време.

Алкарас с 15-а поредна победа на Уимбълдън (ВИДЕО)

Фонини създаде големи проблеми на действащия шампион

Наши тенисисти на осминафинал в Роухямптън

Шест българчета ще участват в надпреварата на двойки

Сабаленка с летящ старт на "Уимбълдън"

Арина Сабаленка не срещна почти никакви затруднения и победи канадската квалификантка Карсън Бранстин в два сета на старта на "Уимбълдън"

Новак Джокович смени кондиционния си треньор

Вече работи с хърватин, подготвял Синер и Зверев

Отлично: Томова победи двукратна финалистка на „Уимбълдън“

Българката се класира за втория кръг на Откритото първенство на Великобритания

Виктория Томова бележи сериозен спад в ранглистата

Първата ракета на България при жените Виктория Томова падна с 30 места в седмична ранглиста на сингъл на Женската тенис асоциация (УТА).