ИЗВЪНРЕДНО: Тенисистка припадна в Мелбърн заради мръсния въздух

ИЗВЪНРЕДНО: Тенисистка припадна в Мелбърн заради мръсния въздух

Словенката Далила Якупович нямаше сили да доиграе мача си

Пожарите и мръсният въздух в Австралия вече започнаха да влияят неблагоприятно на тенис сезона. Мария Шарапова и Лаура Зигмунд приключиха преждевременно двубоя си от демонстративния турнир Куйонг Класик. Причината - лошото качество на въздуха в Мелбърн.

Мачът беше прекъснат при резултат 7:6(4), 5:5 за Зигмунд, а малко по-късно решението трудно можеше да изглежда по-правилно.

В двубой от квалификациите на Australian Open словенската тенисистка Далила Якупович беше принудена да се откаже заради тежки пристъпи на кашлица.

Якупович беше спечелила първия сет срещу швейцарката Стефани Фьогеле, но се срина на корта в решителните мигове на втората част, а след това се отказа.

Тези два случая със сигурност ще изострят въпроса за здравето на играчите по време на тазгодишния Australian Open. По време на ATP Cup председателя на Съвета на играчите от ATP Новак Джокович коментира, че ако ситуацията с въздуха не се подобри и е опасна за тенисистите, би трябвало да се обмисли дори вариант за отлагане на турнира.

В "Туитър" световната №6 Елина Свитолина публикува данни за качеството на въздуха в Мелбърн, от които става ясно, че той е "много нездравословен". И написа: "Защо трябва да чакаме да се случи нещо лошо, за да вземем мерки?". 

Лошият въздух в почти цяла Австралия е причинен от бушуващите вече месеци горски пожари, които изгориха огромни територии, взеха стотитици хиляди жертви от животинския свят, а живота си загубиха и хора.

По-рано днес на същия демонстративен турнира Григор Димитров победи Борна Чорич с 2:1 сета.

Синер се възползва от проблемите на Джокович и е на финал на Уимбълдън

Ще гледаме повторение на финала от Ролан Гарос

Юлия Стаматова е полуфиналистка на турнир в Сърбия

Българката постигна две победи за ден

ЖАЛКО! Американец ни лиши от български финал на Уимбълдън (ВИДЕО)

Българският талант Александър Василев приключи участието си на полуфиналите на юношеския „Уимбълдън“, след като отстъпи в оспорван мач срещу американската сензация Ронит Карки – 7:5, 4:6, 2:6

Булдозерът Алкарас мина и през Фритц за финал на Уимбълдън (ВИДЕО)

Карлос Алкарас се класира за трети пореден финал на Уимбълдън, след като спечели последните два срещу Новак Джокович

ИСТОРИЧЕСКО! Иван Иванов е на финал на Уимбълдън

Българинът се наложи над Макс Шьонхаус

Григор Димитров с първи думи след тежката контузия

"Понякога сърцето иска да продължи . . . но вселената има различен план за нас"

Швьонтек за финала си на Уимбълдън: Тенисът продължава да ме изненадва (ВИДЕО)

Полската тенисистка Ига Швьонтек сподели емоциите си след достигането си до финала на турнира по тенис „Уимбълдън“.

Синякова и Фербеек спечелиха титлата на смесени двойки от Уимбълдън (ВИДЕО)

Чехкинята Катержина Синякова и нидерландецът Сем Фербеек спечелиха титлата на смесени двойки от турнира по тенис "Уимбълдън", след като надвиха бразилката Луиза Стефани и британеца Джо Салисбъри със 7:6(3), 7:6(3).

Ига Швьонтек е на финал на Уимбълдън

Ига Швьонтек се класира за финала на Откритото първенство по тенис на Великобритания.