Отлично! Федерер се завръща скоро на корта!

Отлично! Федерер се завръща скоро на корта!

39-годишният ветеран ще дебютира във второто издание на отборния турнир ATP Cup в Австралия

 Носителят на рекордните 20 титли от "Големия шлем" Роджър Федерер ще се завърне по-рано от очакванията. 39-годишният ветеран ще дебютира във второто издание на отборния турнир ATP Cup в Австралия. Сърбия спечели първото издание на надпреварата през януари 2020, а през 2021 Федерер ще се събере със Стан Вавринка, за да представи Швейцария.

През 2021 година турнирът ще се проведе между 1 и 5 февруари, с участието на 12 държави.Новината за включването на Федерер е приятна изненада за феновете му, тъй като досега се смяташе, че 8-кратният шампион на "Уимбълдън" е под въпрос за Откритото първенство на Австралия, въпреки че е подал заявка за участие в Мелбърн. Швейцарецът пропусна на практика почти целия изминал сезон, тъй като претърпя 2 операции на коляното. Федерер за последно игра именно на Australian Open, където през 2020 бе надигран на полуфиналите от осемкратния шампион в Мелбърн Новак Джокович.

Световният №1 пък се очаква и през 2021 година да бъде в състава на действащия шампион на ATP Cup Сърбия.В ATP Cup ще се включи и японецът Кей Нишикори. Той пък имаше проблеми с лакътя, но изглежда вече е готов да се завърне на корта. Рафаел Надал пък се очаква да бъде лидерът на тима на Испания, който миналата година достигна до финала. От турнира обаче се оттегли тимът на Гърция, тъй като звездата на отбора Стефанос Циципас е предпочел да играе на един от подгряващите за Australian Open турнири в Мелбърн.

 
Алкарас продължи напред на "Уимбълдън", макар да загуби сет (ВИДЕО)

Испанецът удължи серията си от 21 поредни победи

ОБЗОР: Тейлър Фриц победи Давидович Фокина на турнира "Уимбълдън"(ВИДЕО)

Камерън Нори и Андрей Рубльов също продължават напред

Ясно е кога Григор Димитров ще изиграе следващия си мач на „Уимбълдън“

Григор Димитров ще изиграе в събота двубоя си от III кръг на “Уимбълдън”

ОБЗОР: Наоми Осака и Мадисън Кийс отпаднаха от "Уимбълдън"

Солана Сиера стана първата "щастлива губеща", която се класира за IV кръг

Александър Василев и Елизара Янева са на финалите на сингъл в Роухямптън

Александър Василев при юношите и Елизара Янева при девойките се класираха за финалите на сингъл на турнира на трева от категория J300 на ITF в Роухямптън (Великобритания).

Нестеров отпадна на сингъл, но продължава на двойки в Марбург

Вижте подробности

Швьонтек обърна и прегази американка, вече е в третия кръг на Уимбълдън (ВИДЕО)

Полякинята загуби първия сет, но след това се коригира

Австриец изненада Томи Пол и ще срещне Гришо на Уимбълдън

Офнер досега не е играл срещу българина

Джокович отнесе Еванс, даде му само пет гейма (ВИДЕО)

Новак Джокович се класира за третия кръг в откритото първенство на Великобритания