ПОТВЪРДЕНО: Ролан Гарос беше отложен!

ПОТВЪРДЕНО: Ролан Гарос беше отложен!

Вижте подробности

Ролан Гарос бе отложен за втора поредна година. Причината за решението на френската тенис федерация е влошилата се през последните седмици здравна ситуация във Франция и високият брой заразени с Covid-19 на територията на страната.

 
Тази сутрин френският "Екип" информира, че тазгодишното издание на Откритото първенство на Франция ще бъде отложено с една седмица, а малко по-късно информацията бе потвърдена от организаторите чрез изявление, публикувано в социалните мрежи. Това означава, че турнирът ще се проведе от 30 май до 13 юни, а не в периода 23 май – 6 юни, както бе планирано първоначално. Квалификациите за основната схема на надпреварата ще започнат на 24 май.
 
Миналата седмица френското правителство въведе нови строги мерки с надеждата да овладее разпространението на вируса. Това бе причината през последните дни да се заговори за отлагане или дори евентуална отмяна на Откритото първенство на Франция. За щастие крайната мярка изглежда ще бъде избегната и надпреварата ще се проведе в обичайното за нея време от сезона.
 
Подобно на миналогодишното 5-месечно отлагане обаче сега също ще се стигне до сериозни противоречия, тъй като с новите дати втората седмица на Ролан Гарос ще се застъпи с три турнира на трева – в Щутгарт (ATP), Хертогенбош (ATP и WTA) и Нотингам (WTA). Все още не е ясно дали въпросните турнири ще се проведат на първоначално планираните дати или също ще бъдат отложени, но според "Екип" те ще получат финансова компенсация от френската федерация.
Циципас изненада: Иванишевич ме тренира като начинаещ

Двамата работят много интензивно

Алкарас: Чувствам се готов за "Уимбълдън"

Защитаващият титлата си испанец е пълен с увереност

Лидия Енчева с първа титла в кариерата си

Българката спечели турнира в Галац

Джокович: Желанието ми е да играя още няколко години

Седемкратният шампион заяви, че се чувства добре преди "Уимбълдън"

Тейлър Фриц завоюва четвърта титла в Ийстбърн (ВИДЕО)

Янкито надделя над Дженсън Бруксби на финала

Нидерландец се завърна от контузия с титла в Майорка

Световният номер 34 отново доказа уменията си на трева

Пегула съкруши Швьонтек и е шампионка в Бад Хомбург

Полякинята все още няма спечелен трофей през годината

Томова открива програмата на "Уимбълдън", Григор Димитров започва във вторник

На двойки българската тенисистка ще си партнира с Айла Томлянович

Велислав Велчев защити титлата си на Държавното първенство по тенис за хора в неравностойно положение

Във финала победи Калин Асенов