Третият в схемата Де Минор отпадна от Sofia Open 2021

Третият в схемата Де Минор отпадна от Sofia Open 2021

Австралиецът загуби във втория кръг от американеца Маркос Хирон

Поставеният под номер 3 Алекс Де Минор (Австралия) отпадна във втория кръг на турнира по тенис на твърди кортове от сериите АТП 250 в София с награден фонд 481270 евро.

Де Минор загуби от Маркос Хирон (САЩ) с 6:7(5), 6:7(2) след малко повече от две часа игра на Централния корт в зала "Арена Армеец".

Любопитното е, че Хирон надделя над същия съперник и през миналата седмица със 7:5, 7:6(5) по пътя си към четвъртфиналите на надпреварата в Метц.

Американецът пропиля ранен аванс от 3:1 гейма, а след това спечели първия сет с тайбрек, в който реализира обрат от 2:4 точки.

Във втората част Де Минор проби за 5:4 и сервираше за изравняване на резултата, но не се възползва, а във втория тайбрек Хирон дръпна с 6:0 точки и това се оказа решаващо.

"Труден двубой. Миналата седмица също имахме тежък мач. Днес аз играх по-добре във важните точки, а той допусна някои грешки. Доволен съм, защото с оглед на пробива във втория сет, мачът можеше да отиде във всяка посока", коментира американецът.

Следващият съперник на Хирон ще бъде номер 8 в схемата Джон Милман (Австралия), който елиминира Иля Марченко (Украйна) с 5:7, 7:6(0), 6:4 за два часа и половина игра на корт номер 1.

55-ият в световната ранглиста Милман, който направи ключовия пробив в петия гейм на третия сет, след което затвърди успеха с нов брейк в края, за да достигне до втори пореден четвъртфинал в Тура на АТП след Нур-Султан през миналата седмица.

Nazilli Escort

Донски приключи с турнир в Брюксел

Националът за Купа "Дейвис" отпадна на двойки

Общото събрание на БФТ гласува мандат на Стефан Цветков да се кандидатира за президент на ITF

Събитието се проведе в Русе

Глушкова на четвъртфинал в Сърбия

Националката на България за "Били Джийн Кинг Къп" Денислава Глушкова се класира за четвъртфиналите на сингъл на турнира по тенис на клей в Куршумлийска баня (Сърбия) с награден фонд 15 хиляди долара.

Григор Димитров няма да играе във Вашингтон

Решението не е изненадващо

Успешен старт на Шиникова в Испания

Тежък съперник чака българката в следващата фаза

Григор тренира със световния №1

Българинът и Синер се подготвят за Уимбълдън

Ига Швьонтек би Азаренка и е на четвъртфинал в Бад Хомбург

Ига Швьонтек се класира за четвъртфиналите на турнира по тенис на трева в Бад Хомбург (Германия). Поставената под номер 4 полякиня победи с 6:4, 6:4 Виктория Азаренка. 

Глушкова във вторя кръг в Сърбия

Националката на България за "Били Джийн Кинг Къп" Денислава Глушкова се класира за втория кръг на сингъл на турнира по тенис на клей в Куршумлийска Баня (Сърбия) с награден фонд 15 хиляди долара.

Донски бие в Белгия

Александър Донски преодоля първия кръг на двойки на турнира по тенис на клей в Брюксел, Белгия.