Трус в тениса - Уимбълдън няма да дава точки за ранглистата

Трус в тениса - Уимбълдън няма да дава точки за ранглистата

Тенисистите са поставили ултиматум към организаторите да допуснат руски и беларуски състезатели

Звездите на световния тенис и тяхната организация ATP са поискали от организаторите на Уимбълдън да отменят забраната за участие на състезателите от Русия и Беларус. Босовете на най-авторитетния турнир вече обявиха, че няма да допуснат тенисисти от двете държави заради инвазията в Украйна.
 
Турнирите от Големия шлем не са под егидата на организацията, но тя прави всичко възможно, за да защити интереса на играчите по този казус и се е стигнало до интересен ултиматум от тяхна страна, разкри журналистът Джон Вертхайм. Според неговите източници ATP планира да не дава никакви точки за ранглистата на Уимбълдън и всички други надпревари на територията на Великобритания, ако действително се стигне до подобен дискриминационен подход към руските и беларуските тенисисти.
 
Много от асовете на този аристократичен спорт се обединиха около мнението, че това е напълно погрешно решение и потърпевшите нямат никаква вина за случващото се. Самият Новак Джокович заяви как нещата никога не свършват добре, когато се смесят спорт и политика, а Рафаел Надал също зае позицията, че подобен ход би бил безкрайно нечестен спрямо неговите колеги от тази част на света.

Женската тенис асоциация WTA също планира да се присъедини към мерките, които ще вземе ATP.
Каспер Рууд пропуска тазгодишния Уимбълдън

Причината е травма в коляното

Бублик не допусна финалът в Хале да бъде руски

Той се класира за мача, за трофея

Медведев надделя над Зверев и е на финал в Хале

Битката продължи близо три часа

Ястремска и Кеслър ще спорят за титлата в женския турнир в Нотингам

Двете ще се изправят една срещу друга утре

Лехецка се класира за първия си финал на трева, ще играе за титлата в Куинс

Той се справи с Джак Джейпър в три сета

Алкарас на финал в Лондон

На финала в неделя Карлос Алкарас ще играе срещу Иржи Лехечка

Най-добрият френски тенисист се отказа от "Уимбълдън"

Артюр Фис няма да играе заради контузия

Нестеров с титла в Швейцария

Националът на България за Купа "Дейвис" триумфира на двойки

Ива Иванова се класира на финал в Сърбия

За българката това е първи финал за 2025 година