Зверев надви Куери за победа №12 (ВИДЕО)

Зверев надви Куери за победа №12 (ВИДЕО)

Във втори кръг световният №4 ще се изправи срещу Алберт Рамос-Виньолас или Люка Пуй

 Александър Зверев записа победа с 6:4, 7:5, 6:2 срещу намиращия се на 78-мо място в ранглистата Сам Куери в първи кръг на тазгодишния US Open. Германецът трябваше да положи доста усилия в първите два сета, но отново се представи на много високо ниво и увеличи серията си от поредни победи на дванадесет.

 
Във втори кръг световният №4 ще се изправи срещу Алберт Рамос-Виньолас или Люка Пуй.
 
Германецът бе считан за твърд фаворит преди мача, но Куери оказа много сериозна съпротива на именития си опонент, като в първите осем гейма никой от двамата не успя да достигне до възможност за пробив. Зверев обаче подобри значитлно представянето си във възможно най-подходящия момент и реализира брейк на нула, осъществявайки пълен обрат за 5:4. Световният №4 не пропусна открилата се пред него възможност и спечели убедително следващото си подаване, като по този начин надделя с 6:4 в първата част.
 
Вторият сет се разви по аналогичен начин – Куери на цели пет пъти поведе, но Зверев не му позволи да се откъсне в резултата. В крайна сметка постоянството на германеца отново се отплати и при резултат 4:5 той спечели три поредни гейма на 15 и така удвои преднината си в мача, спечелвайки сета със 7:5.
 
Много добрата физическа кондиция на Зверев му позволи да продължи да играе на много високо темпо, докато Куери показваше все по-видими признаци на умора. Третият сет започна с гейм за американеца, но след това миналогодишният финалист в турнира отново пое пълен контрол върху играта. Зверев изравни резултата, след което реализира два последователни пробива, като по този начин поведе с 5:1 и на практика реши изхода от сблъсъка.
 
Куери прояви борбеност и в маратонския седми гейм спаси три мачбола, но след това Зверев спечели подаването си на нула и така триумфира с след точно 100 минути игра.
Шампионът Алкарас стартира на "Уимбълдън" срещу Фабио Фонини

Синер започва срещу друг италианец, вижте какво отреди жребият при мъжете

2:0 сета e шанс за тенис феновете по време на Уимбълдън

Функцията се активира, когато прогнозата е поставена преди началото на даден двубой

Виктория Томова стартира срещу двукратна финалистка на "Уимбълдън"

Най-добрата българска тенисистка попадна във втората четвърта на схемата

Григор Димитров стартира срещу японец на „Уимбълдън“

Третият за годината турнир от Големия шлем стартира на 30 юни

Донски приключи с турнир в Брюксел

Националът за Купа "Дейвис" отпадна на двойки

Общото събрание на БФТ гласува мандат на Стефан Цветков да се кандидатира за президент на ITF

Събитието се проведе в Русе

Глушкова на четвъртфинал в Сърбия

Националката на България за "Били Джийн Кинг Къп" Денислава Глушкова се класира за четвъртфиналите на сингъл на турнира по тенис на клей в Куршумлийска баня (Сърбия) с награден фонд 15 хиляди долара.

Григор Димитров няма да играе във Вашингтон

Решението не е изненадващо

Успешен старт на Шиникова в Испания

Тежък съперник чака българката в следващата фаза