ОСК ЦСКА връчва наградите на най-добрите състезатели и треньори, покани премиера (ВИДЕО)

ОСК ЦСКА връчва наградите на най-добрите състезатели и треньори, покани премиера (ВИДЕО)

Под покрива на армейците са 20 вида спорт, всеки от тях със своя история и спомени, надживели времето

Тази сряда, от 17.30 ч в Централния военен клуб ЦСКА ще отличи най-добрите състезатели, треньори, ветерани, деятели. На церемонията са поканени премиерът Бойко Борисов, министърът на младежта и спорта Красен Кралев, министърът на отбраната Красимир Каракачанов, кметът на София Йорданка Фандъкова.

 

По традиция, няма подреждане от номер 1 до номер 10 или по някакъв друг начин, а ще бъдат наградени всички, които са постигнали големи резултати, подчерта днес в Пресклуб „България“ председателят на ОСК ЦСКА Георги Калчев.  Той и неговите колеги запазиха мълчание кои са номинираните за призовете в отделни категории, като дори не открехнаха завесата за някои от най-високите постижения през 2018 г.
 
Под покрива на армейците са 20 вида спорт, всеки от тях със своя история и спомени, надживели времето. Общ проблем за нас е базата, подчерта Георги Калчев. Ако се оправи залата по хандбал, ще имаме детско-юношеска школа и ще изграждаме отбори, каза журналистът от БНР и председател на хандбален клуб ЦСКА Христо Денев. Сега около 60 деца тренират атрактивния спорт, а могат да са много повече.
 
 
Толкова са и записаните деца и в тренировките по хокей на лед, въпреки, че леденият спорт на армейците няма своя база, подчерта Кирил Ходулов. Представяте ли си 14 клуба в 3 вида спорт /хокей, шорттрек, фигурно пързаляне/ в Зимния дворец, каза още шефът на Хокей клуб ЦСКА. Шахматният клуб е обхванал около 1000 деца и работи успешно с училищата, стана ясно още на пресконференцията.
 
Освен с републикански шампион и вицешампион, шахматистите се гордеят с 5-ото място на Кирил Георгиев на европейското първенство. В клуба по борба се обучават около 70 деца в двата стила, съобщи именитият Нено Ненчев, европейски вицешампион при класиците, бивш треньор на националния отбор.
 
 

Беласица започна подготовка с водосвет за здраве

Новият старши треньор Христо Господинов изведе футболистите на първото занимание

Локо София прати вратар във Втора лига

Жарко Истатков ще пази за Спортист Своге

Пирин стартира подготовка, чака шестима на проби

В първата тренировка участие взеха 24 футболисти

Вихрен започна с трима нови и двама на проби

Новакът във Втора лига чака и двама бразилци

Черноморец Бургас взе бивш нападател на ЦСКА

Калоян Кръстев подписа с "акулите"

Илиян Филипов зададе 16 въпроса към шефовете на Ботев (Пд)

Вижте какво написа той

Берое започна подготовка с голямата си звезда и шестима юноши

Заралии с първа лятна тренировка

Милан и Ювентус разменят Влахович и Тео Ернандес

Милан и Ювентус обмислят размяна на Тео Ернандес и Душан Влахович, пише SportMediaset

Спартак Вн започна подготовка, бъдещето на Киров ясно до сряда

Четирима чужденци пристигат по-късно