Гибона на път към Полша: Ще се опитаме да дадем възможност на всички да играят

Гибона на път към Полша: Ще се опитаме да дадем възможност на всички да играят

„Ние няма да се занимаваме само със селски волейбол”

Мъжкият национален отбор на България, който е воден от селекционера Пламен Константинов замина за силния приятелски турнир "Хуберт Вагнер" в Полша. Родните волейболисти започват участието си срещу домакините от "Дружина полска". Срещата е утре (17 май) от в 21,30 часа българско време в зала "Таурон Арена" в Краков.

"Практически тренираме от две седмици. Лошото е, че имаме някои физически проблеми в последния момент, в повечето случаи хронични, които излизат след края на първенствата. Най-притеснителен е Димитър Маринков, има вероятност да се наложи да се направи операция и да пропусне цялото лято. Мартин Божилов го оставихме в последния момент. Опита да тренира сутринта, но има възпаление на ахилеса. Любо Агонцев направи лошо разтежение на бенефиса на Владо Николов и ще извикаме направо Георги Манчев. Той ще лети от Унгария за Краков. Ще се опитаме да дадем възможност на всички да играят, затова няма някаква фиксирана титулярна шестица", заяви Пламен Константинов на летище "София".

"Мотивация има в отбора, въпросът е, че волейболистите трябва да проявяват малко търпение. Нещата няма да се получат в първите десетина дни или две седмици. Ще има нужда от повече време, защото са много промените. Сега даже отиваме с двама нови разпределители, които не са играли. Това променя абсолютно всичко и цялата картина. Ще трябва повече сработка. Малко сме далече от Световната лига и най-близката проверка може би ще бъде с Египет. Но аз искам да видя всички здрави и на топ европейско ниво, защото и трите други отбори са на това ниво. Да видим кой къде е. Малко е рано за генерални изводи", каза още селекционерът на България, който се изказа остро относно българските клубове, отказали да играят в евротурнирите.

„Първо ние бяхме договорили едно допълнително финансиране с министерството. Може да не е кой знае какво, но е някаква помощ за тези отбори, които трябва да участват в еропейските турнири. Първото нещо е, че трябва да им се спрат тези пари", заяви Константинов на летище "София" преди заминаването на националите за турнира "Хуберт Вагнер" в Полша.

„След като не участват, да им спрат парите. Мен ако питате, трябва да им спрат изцяло финансирането – на тези отбори, които се класират за Европа, но не участват. Защото затова сме на последните места по клубен рейтинг. И няма как, тогава да си закриват отборите. Ние няма да се занимаваме само със селски волейбол. На село всичко да е ОК и няма да играем в Европа. Това за мен е селски манталитет, и който го проявява мен не ме интересува. По-добре да не съществуват, отколкото да се заблуждаваме. Или ще правим нещо сериозно или не го правим, защото това са инвестиции в тези момчета и на тях им трябват такива сериозни мачове в Европа. Това са несериозни работи.”

Волейболистките до 22 години с победа в евроквалификациите

Нашите надвиха Хърватия с 3:2 гейма

Александър Николов е в Идеалния отбор на втората седмица на ВНЛ

Той бе сред най-резултатните в Бургас

Националният отбор по волейбол за мъже до 19 г. с три контроли срещу Бразилия

Мирослав Живков взе група от 17 волейболисти

Любо Ганев: Доволен съм от представянето на отбора

Президентът на Българска федерация по волейбол (БФВ) Любомир Ганев направи равносметка на представянето на националния отбор по време на мачовете в Бургас.

Любо Ганев: Няма как да не съм доволен от момчетата, целта е постигната

Президентът на БФ по волейбол коментира представянето на националния тим

Украйна надви България с 3:1 гейма в последния мач в Бургас (ВИДЕО)

Националите ни спечелиха първата част, но допуснаха обрат

Алекс Николов към Мони: Оправяй се бързо, трябваш ми!

Волейнационалът Александър Николов написа послание към брат си Симеон, който по време на мача с Турция в Бургас се контузи

Волейболна легенда: Атмосферата в "Арена Бургас" е идеална

„Националите показват, че могат да влязат в осмицата“, смята Димитър Златанов

Обявиха състоянието на Симеон Николов

Аут е за две седмици