Константинов: Готов съм да тегля майната на всеки, който откаже да играе

Константинов: Готов съм да тегля майната на всеки, който откаже да играе

"Не виждам нищо обидно в това треньорът да критикува"

Селекционерът на волейболните национали Пламен Константинов изложи своята версия за скандала с либерото Владислав Иванов. Това стана на извърнердна пресконференция. 

 
“Решихме в последния момент с тим мениджъра Стефан Чолаков да направим пресконференция, за да няма ощетени медии и да няма привилегировани. Явно има интерес около ситуацията с либерото Владислав Иванов. След като той излезе да каже неговата позиция, съмпринуден да кажа и моята за случилото се. За да няма повече интерпретации и полемики. Казвам го, преди да имате да ми задавате въпроси и оттук насетне няма да отварям повече по темата, за да не влизаме в обяснителен режим през медиите", започна селекционерът.
 
"Той отказа да продължи да участва в подготовката, защото аз не съм го освобождавал от отбора. Ако питате дали съм му теглил една майна, мисля, че това не е за спортни медии. От спортна гледна точка, причината е отказът му да играе", продължи Константинов.
 
"Ситуацията е следната - отборът губи в четвъртия гейм с 4-5 точки разлика и аз очаквам хората отвън да влизат в игра, а не да претупват и да си разхождат татуировките. Да влязат на максимум в тежка ситуация. Трябва да се реагира моментално, няма време да загряваме, да се раздвижим и да свърши гейма. Това отбелязах на почивката. Моите думи бяха, че така не се влиза. От пейката очаквам хората, които влязат, моментално да реагират и да помогнат на отбора да излезе от трудната ситуация. Не виждам нищо обидно в това треньорът да критикува. Не грешат само тези, които не играят, въпросът е това, което демонстрираш и начинът, по който влизаш. След почивката казах, че влизаме да се бием и да обърнем гейма", добави той.
 
"Владислав Иванов каза, че няма да влезе, втори път ми го каза и предложи да влезе другия (б.р. - Теодор Салпаров). Оттам нататък съм готов да тегля майната на всеки, който откаже да играе, нека да съм грешен”, обясни  Константинов.
 
Мони Николов: Обажавам да играя с брат ми

Никога не е лесно да се играе срещу Италия, казва българският разпределител

България отстъпи пред световния шампион на старта в Лигата на нациите (ВИДЕО)

Момчетата ни дадоха всичко от себе си и се бориха достойно в Канада

Мартин Атанасов в състава за първия турнир от волейболната Лига на нациите

Карягин и Начев също тръгват за Канада

Микаела Стоянова: Нуждаехме се от тази победа, искаме да продължим по същия начин

Тя направи 18 точки при успеха над Сърбия

БРАВО, ЛЪВИЦИ! България разплака Сърбия в Лига на нациите!  (ВИДЕО)

Огромен успех за националния ни отбор

Волейболен национал ще играе в Италия

Италианският елитен волейболен клуб Юса Батери Гротадзолина привлече българския национал Илия Петков за новия сезон, съобщава регионалното издание cronachefermane.it.

Волейболистите завършиха турнира в Полша със загуба от Украйна

Надпреварата бе част от подготовка на българските волейболисти за Лигата на нациите

България отстъпи с тайбрек пред домакина Полша

„Лъвовете“ са лидери в класирането и ще спечелят турнира, ако победят Украйна утре

Волейболният Левски благодари на 130 съмишленици, очаква нови приятели

Волейболният клуб Левски има удоволствието да съобщи, че общо 130 души са се включили в дарителската програма "Съмишленик".