Любо Ганев: 2021-а е годината на жените!

Любо Ганев: 2021-а е годината на жените!

„Никога повече няма да има разделение в отношението и интереса към мъжкия и женския национален отбор“, обеща президентът на БФВ

Любо Ганев, президентът на БФВолейбол, изнесе надъхваща реч пред женските националки.

„2021 година е вашата – започна легендата. – Всички искаме женският ни волейбол да остави паметна диря през нея!“

За първи път откакто оглави федерацията, Ганев се срещна с националките, които са на лагер в Пловдив. Заедно с него беше и първият вицепрезидент на централата Илия Динков, шеф на шампионките в първенството „Марица“.

Най-голямото събитие у нас през 2021-а е европейското за жени.

Освен това нашите ще участват на Златна европейска лига, през която можем да се завърнем в Лигата на нациите.

„Никога повече няма да има разделение в отношението и интереса към мъжкия и женския национален отбор – гарантира Ганев. – Условията, при които отборите ще се готвят, ще бъдат идентични. Екипировката – също. Маркетингът и медийното отразяване на жените ще бъде абсолютно еднакво с това към мъжете. Повече не искам да слушам, че сме пренебрегвали нашите дами. Напротив – ние очакваме те да бъдат на най-високо ниво и за женския ни волейбол да се говори не само в Европа, но и в света през 2021 година."

„От момичетата искам едно-единствено нещо – да тренират здраво, да са концентрирани върху работата си и когато дойдат големите мачове да са топ. Като президент на федерацията обещавам, че всичко, от което имат нужда ще бъде изпълнено. Надявам се да отпразнуваме подобаващо 40-ата годишнина от европейското злато. През 1981-а бяхме на върха и турнирът беше в България. Година по-рано станахме трети на олимпиадата в Москва. Целта на всички, които обичаме волейбола, е не да почитаме юбилеи. А да изградим основата, върху която ще дойдат новите триумфи. Затова накрая искам пак да подчертая – 2021-а трябва да е годината на женския ни волейбол!“

Зам.-министър Петър Младенов към световните шампионки по волейбол: Вие сте герои и вдъхновение (ВИДЕО)

„Исторически успех за българския спорт", каза той

Любо Ганев: Смело мога да кажа, че волейболът в момента е спорт №1 в България (ВИДЕО)

„Искам още веднъж да поздравя абсолютно всички хора, замесени в българския волейбол“, каза президентът на БФВ

Най-полезната състезателка на Световното по волейбол: Много съм щастлива (ВИДЕО)

Димана Иванова коментира триумфа на девойките ни до 19 години

Калина Венева: Още не сме осъзнали какво сме постигнали (ВИДЕО)

"Усещането е нереално", каза волейболистката

Атанас Петров: Имахме всички заложби за нещо голямо (ВИДЕО)

"Имаме дух и страхотен характер и най-важното - сърце на българки", каза селекционерът на световните шампионки

НА ЖИВО: Грандиозното посрещане на световните шампионки (ВИДЕО)

Гледайте директно завръщането на златните ни волейболни момичета

Четири българки са най-добри по постове на Световното по волейбол

Димана Иванова е номер 1 на турнира

Селекционерът на шампионките ни: Не се предаваме

Селекционерът на женската волейболна селекция до 19 години на България - Атанас Петров, не скри голямото си въодушевление от снощния успех.

България посреща своите героини в понеделник в зала "Христо Ботев"

БФВ организира официално посрещане на новите световни шампионки за девойки в понеделник