Нефтохимик загуби от Динамо (Москва) в Шампионска лига

Топреализатор на срещата стана звездата на руснаците - Цветан Соколов

Шампионът на България Нефтохимик 2010 (Бургас) игра равностойно на Динамо (Москва), но записа загуба в квалификациите на най-престижния евротурнир - Шампионската лига.  Бургазлии отстъпиха на московския тим с Цветан Соколов в състава с 1:3 (21:25, 30:32, 25:21, 22:25) във втората среща от надпреварата в Блайбург (Австрия).

Утре (29 септември) Динамо среща СК Задруга Айх/Доб, а в сряда Нефтохимик играе срещу австрийците за втори път.

Динамо е втори в групата с 3 точки (1 победа), състезателите на Николай Желязков са трети.

В първата част руският гранд владееше изцяло положението и закономерно поведе. В следващите минути играта бе доста по-равностойна и двата тима вървяха близо един до друг. В ключовите моменти родните представители излязоха напред, благодарение на силното си представяне. До края имаше много интригуващи ситуации, в които лидерите трудно биха се определили. След 8 геймбола обаче Цветан Соколов и съотборниците му увеличиха аванса си на 2:0 гейма.

Третият гейм премина под диктовката на родните волейболисти, които показаха отново красив волейбол.

Решаващият четвърти гейм тръгна добре за момчетата на Константин Брянский, но към средата на частта силите бяха изравнени и Нефтохимик отново изправи на нокти съперника. От двете страни на мрежата напрежението се увеличаваше, което оказа влияние, но в крайна сметка Динамо се поздрави с победата след 25:22.

За шампионите Жани Желязков бе най-резултатен с 15 точки. С 13 точки завърши Денис Карягин (1 ас, 1 блокада), с 12 се разписа Илия Петков (1 ас, 1 блокада). Топреализатор на срещата стана Цветан Соколов с 23 точки (2 аса, 3 блокади). 13 и 12 точки приключиха Ярослав Подлесних (1 ас, 2 блокади) и Сам Деруу (1 ас, 2 блокади).