ОБЗОР: Три отбора продължават без загуба в първенството по волейбол

ОБЗОР: Три отбора продължават без загуба в първенството по волейбол

Пирин (Разлог) води в класирането, Хебър не е дал гейм, ЦСКА също бие

Три отбора продължават без загуба в мъжкото първенство по волейбол. Пирин (Разлог) надигра като гост Дунав (Русе) с 3:0 (25:22, 25:20, 25:21) в шестия кръг и води в класирането с 6 успеха и 17 точки. Най-резултатен бе Спас Байрев с 23 точки (1 ас, 1 блокада), с 12 точки приключи Костадин Гаджанов (5 блокади). За съперника Петър Христосков се отчете с 16 точки (2 аса), 10 точки добави Стефан Иванов (1 ас). 

 
Хебър пък спечели при гостуването на Добруджа с 3:0 (25:22, 25:8, 25:22) и с 5 победи и 15 т. е втори. Шампионите са без загубен гейм от началото на сезона. Най-резултатни за успеха станаха Тодор Алексиев (1 блок)  и Брадли Гънтър (1 блок , 1 ас) с по 14 точки. Якопо Масари добави 12 точки. За Добруджа Явор Генов завърши ( 1 ас, 1 блок)
 
Третият отбор с пълен актив от 5 победи и 15 т. ЦСКА. "Червените" надиграха Сливнишки Герой 3:0 (25:19, 25:19, 25:20) и запазиха третата си позиция. Нов много добър мач изигра атомното дуо в атака на столичани – Реда Хайкал и Георги Татаров. Двамата записаха съответно 15 и 14 точки, като египетският диагонал заби 4 аса и направи 1 блок, а 18-годишният посрещач също се отличи с една успешна блокада. Опитният Милош Терзич пък добави 10 точки (1 блок). Следващата седмица ЦСКА приема Нефтохимик 2010” Двубоят е на 24 ноември от 18:30 часа.
 
Други резултати от 6-ия кръг:
 
Левски - Локомотив Пловдив 3:0

Нефтохимик - Славия 3:0

ЦСКА. - Сливнишки Герой 3:0

Дунав (Русе) - Пирин (Разлог) 0:3

Добруджа - Хебър 0:3
Алекс Николов след 3:0 над Япония: Забавлявахме се

Националът Александър Николов беше видимо много щастлив след страхотната победа над коравия тим на Япония с 3:0 гейма

Бленджини: Можем да играем още по-добре

Селекционерът на България иска волейболистите ни да останат здраво стъпили на земята

Словения не даде гейм на Турция в Бургас

В "Арена Бургас" словенците не срещнаха никакви трудности

Фантастична България подчини Япония в „Арена Бургас“(ВИДЕО)

Нашите със страхотна победа във волейболната Лига на нациите

Алекс Николов: Няма съперник, който да не е постижим за България

Волейболните национали излизат срещу Япония тази вечер в Бургас

Съперниците ни в Бургас респектирани от младия български отбор

На пресконференцията преди старта на мачовете от Лигата на нациите по волейбол в Бургас присъстваха звездите на всички отбори

Алекс Грозданов: Играем в България – няма как настроението да е лошо

Националният отбор на България по волейбол за мъже е в добро настроение и готов за предстоящите мачове от турнира на Лигата на нациите, който започва тази седмица в Бургас.

Джанлоренцо Бленджини: Чувствам се като българин във волейболно отношение

Предстои ни нещо специално в Бургас, каза треньорът на волейболните национали

Волейболните национали се раздават за феновете в Бургас

Волейболният национал Венислав Антов: Обещавам, че всички ще се раздадем, за да зарадваме с победи българските фенове в Бургас