Пирин с обрат срещу Миньор

Отборът от Разлог с 3:1 над перничани

Волейболистите на Пирин (Разлог) обърнаха и се наложиха като домакини над Миньор (Перник) с 3:1 (23:25, 25:16, 25:20, 25:22) в мач от междинния 14-и кръг на Суперлигата на България, игран тази вечер в зала "Септемри".

По този начин разложани записаха 7-а победа в първенството, като със 7 загуби и 24 точки заема 7-о място във временното класиране. Миньор пък остава на  последното 12-о място в таблицата с едва 2 победи, 10 загуби и 6 точки. В 15-ия кръг Пирин ще гостува на Хебър (Пазарджик), а перничани са домакини на шампиона Нефтохимик 2010 (Бургас).

Домакините от Пирин стартираха добре в първия гейм, като поведоха с 16:12, след което настъпи спад. Перничани се възползваха от ситуацията, като натиснаха съперника и изравниха, а в решителните моменти показаха и характер. При равенството 21:21 гостите от Миньор направиха разлика и поведоха с 23:21, като това се оказа решаващо. Те успяха да устоят и спечелиха гейма след 25:23. Загубата в гейма и опасността от нещо повече върна разложани "в час" и в следващите три гейма те контролираха събитията на полето. До края на мача Пирин вземаше аванс, диктуваха играта и спечели без проблеми геймовете.

Симеон Николов: Играя своята игра