Пранди пусна националите в почивка

Пранди пусна националите в почивка

Матей и компания ще могат да си починат днес преди утрешния мач с Куба

Почивен полуден получиха волейболните ни национали. Силвано Пранди даде до обед играчите ни да разпуснат, за да се отърсят от натрупаната умора, която вече се забелязва в лагера ни.

Днес тимът ни ще бъде само зрител на Световното първенство, защото по програма на нашата група Q е само срещата Куба – Испания от 22 часа българско време в зала „Нелсън Мандела” във Флоренция.

Играчите ни имаха възможност да поспят и да се разходят около хотела си в града, в който е сниман филмът „Ханибал”. До обед програмата им бе свободна, а следобед имат тренировка от 17 часа, но не в официалната зала, защото по това време там ще се играе суперсблъсъкът Русия – Сърбия. Вечерта българите ще заемат местата си на трибуните, за да изгледат на живо мача между вече победените от нас испанци и съперниците ни утре от Куба.

Местните медии вече споделиха очакванията си за дерби България – Русия на ½-финал в Рим, но за да се получи това, Владо Николов и компания трябва да се справят с Куба. През последните години обаче балансът ни е отрицателен. В Световната лига се постигнали 10 победи и 13 загуби срещу Куба, а в контролата, която играхме в Сърбия паднахме с 1:3 гейма.

След като в Рим снощи французите паднаха от американците с 0:3 гейма, а чехите изпуснаха Бразилия с 2:3 гейма, предстоят нови два мача: САЩ – Италия и Германия – Чехия.

Хърватки отново на пътя на Марица в Шампионска лига

Родните шампионки стартират от последния кръг на пресявките

Зам.-министър Петър Младенов към световните шампионки по волейбол: Вие сте герои и вдъхновение (ВИДЕО)

„Исторически успех за българския спорт", каза той

Любо Ганев: Смело мога да кажа, че волейболът в момента е спорт №1 в България (ВИДЕО)

„Искам още веднъж да поздравя абсолютно всички хора, замесени в българския волейбол“, каза президентът на БФВ

Най-полезната състезателка на Световното по волейбол: Много съм щастлива (ВИДЕО)

Димана Иванова коментира триумфа на девойките ни до 19 години

Калина Венева: Още не сме осъзнали какво сме постигнали (ВИДЕО)

"Усещането е нереално", каза волейболистката

Атанас Петров: Имахме всички заложби за нещо голямо (ВИДЕО)

"Имаме дух и страхотен характер и най-важното - сърце на българки", каза селекционерът на световните шампионки

НА ЖИВО: Грандиозното посрещане на световните шампионки (ВИДЕО)

Гледайте директно завръщането на златните ни волейболни момичета

Четири българки са най-добри по постове на Световното по волейбол

Димана Иванова е номер 1 на турнира

Селекционерът на шампионките ни: Не се предаваме

Селекционерът на женската волейболна селекция до 19 години на България - Атанас Петров, не скри голямото си въодушевление от снощния успех.