САЩ победи Бразилия и се окичи с бронза в Лигата на нациите

Най-резултатен за янките беше Аарън Ръсел с 14 точки

Волейболистите на САЩ, които са печелили Световната лига през 2008 и 2014 година, стигнаха до бронзовите медали в първото издание на Лигата на нациите. Във френския град Лил янките спечелиха мача за третото място срещу актуалните олимпийски шампиони от Бразилия с 3:0 (21, 26, 26).

Момчетата на Джон Спероу имаха преимущество в първата част, която спечелиха сравнително лесно с 25:21. Във втория и третия гейм битката на игрището бе от първата до последната топка. Водени от Аарън Ръсел и Матю Андерсън, американците издържаха на напрежението и макар и трудно с по 28:26 взеха и втория и третия гейм и триумфираха с 3:0.

Най-резултатен за победителите стана Аарън Ръсел с 14 точки (1 ас, 50% ефективност в атака), докато неговият съотборник Матю Андерсън добави още 13 точки  (2 аса, 50% ефективност в атака).

За “Селесао" Уолъс де Соуса реализира 15 точки,  а Лукас Сааткамп се отличи с 12 точки.

България без титулярните си посрещачи в Лигата на нациите

Конеляно взе Шампионската лига при жените

Финалът се игра в Анталия

Трентино с четвърта Шампионска лига по волейбол (ВИДЕО)

Бленджини: Искам отдаденост на 100%

Новият селекционер на мъжкия ни национален отбор по волейбол беше представен днес

"История на бъдещето" - филм за волейболния "Левски" с премиера на 15 май

250 фенове получават шанса да присъстват на специалното събитие с шампионите при мъжете, бронзовите медалистки при жените и съмишлениците по пътя напред

Удар за волейболистите ни: Алекс Николов аут за цялата Лига на нациите