Сезонът в Испания приключи с победа на Севиля над Елче и асистенция на Гари Родригес

Роналдо стана голмайстор в Примера с 31 попадения

Сезонът в Испания приключи с победа на Севиля с 3:1 над тима на бившия футболист на Левски Гари Родригес – Елче. Андалусийците, които наскоро спечелиха Лига Европа, направиха феновете си още по-щастливи. Два гола вкара Висенте Ибора, съответно в 16-ата и 72-ата минути, а едно попадение добави Хайро Самперио в 61-ата. Почетният гол за Елче отбеляза Ричмънд Боакие, за да фиксира крайното 1:3 в 90-ата минута след асистенция на Гари Родригес, който игра 25 минути.

Така отборът на Унай Емери завърши на петото място с 63 точки. Елче финишира 16-ти с 40, с 2 над зоната на изпадащите.

Нападателят на Реал (Мадрид) Кристиано Роналдо стана голмайстор за сезон 2013/2014 в примера със своите 31 попадения. Португалецът надделя с 3 над Лионел Меси (Барселона) и с четири над Диего Коща (Атлетико). Следват Алексис Санчес (Барселона) и Карим Бензема (Реал), които записаха съответно 19 и 17 точни удара. 29-годишният Роналдо за втори път става голмайстор на испанското първенство. През сезон 2010/2011 той успя да вкара 40 гола.