Ливърпул има нов мениджър

Ливърпул има нов мениджър

Фейенорд чака неустойка за Арне Слот

Ливърпул намери наследник на емблематичния мениджър Юрген Клоп. На "Анфилд" се разбраха както с Арне Слот, така и със сегашния тим на специалиста Фейенорд.

Тимът от Ротердам ще получи обезщетение в размер на 13-15 млн. евро. Според авторитетния журналист Фабрицио Романо всичко е договорено.

Така 45-годишният треньор ще седне от лятото на горещия стол на Клоп, който преди месеци обяви, че след края на сезона си тръгва, за да си вземе почивка. 

"Не съм чел нищо, но вече знам, че Арне е казал нещо. Не участвам е процеса по избиране на нов треньор. Много бих искал, ако бъде избран, да приеме позицията с ентусиазъм. Харесвам стила на отбора му. Чувам за него, че е добър човек и добър треньор“, коментира по темата самият Клоп.

На свой ред Слот вече призна публично, че желанието му е да поеме към града на Бийстълс, за да застане начело на легендарния клуб от Висшата лига. 

"Единственото нещо, което мога да кажа, е, че клубовете преговарят. При това положение аз съм в чакалнята и ще видя какво ще излезе", каза Слот пред ESPN. "За мен е ясно, че искам да отида в Ливърпул. Сега очаквам да видя дали клубовете ще постигнат съгласие. Убеден съм в това. Те трябва да свършат работата си. Това ще стане ясно следващите дни", обясни специалистът.



Гюозтепе на Мъри представи двама нови

Турският елитен клуб Гьозтепе (Измир), воден от българския треньор Станимир Стоилов, обяви първите си две летни попълнения, а също така и плановете за лятната подготовка.

Доку подписва нов договор с Манчестър Сити

Крилото на Манчестър Сити Жереми Доку ще подпише нов договор с клуба, съобщава Фабрицио Романо

Ювентус официално откупи Фатиканте от Лече

Ювентус закупи окончателно правата на Джакомо Фатиканте от Лече, информира агенция АНСА

Нико Уилямс е готов да играе за Атлетик Билбао до края на кариерата си

Испанският национал Нико Уилямс заяви, че е готов да остане в Атлетик Билбао до края на кариерата си

Арсенал започва новия сезон във Висшата лига срещу новак

Шампионът Арсенал ще открие новия сезон във Висшата лига по футбол на Англия срещу новака Ковънтри Сити на 21 август

Българин стана треньор в Ла Лига

Петър Гайдаров влезе в щаба на Един Терзич в Атлетик Билбао