Младите "петли" зарадваха Франция със злато и обрат над Испания

Франция е новият европейски шампион до 19 години

Националният отбор на Франция до 19 години стана европейски шампион в своята възраст, след като на финала пред родна публика надигра тима на Испания с 2:1. "Петлите" изоставаха с 0:1, но впоследствие сътвориха страхотен обрат, благодарение на блестящата игра на обещаващата надежда на Челси Гаел Какута.

"Ла Фурия" излезе напред в резултата с гол в 17-ата минута, когато Ромеу намери футболиста на Ливърпул Дани Пачеко, а той от своя страна изведе Мачада сам срещу вратаря. Той не срещна никакви проблеми и с левия крак даде аванс на Испания, смълчавайки феновете на стад "Д'Орнано" в Каен.

Преднината на испанците се запази до почивката, но след подновяването на играта Какута се разигра, а оттам потръгнаха и атаките на Франция. Домакините изравниха още в 48-ата минута, след като Суну направи отлично двойно подаване с Тафер, след което без проблеми преодоля вратаря Алекс за 1:1.

Така се стигна до 85-ата минута, когато Лаказет хвърли в еуфория своите съотборници. Първо удар на Какута бе спасен от стража на Испания, а при добавката Лаказет вкара за крайното 2:1.

Така Франция успя да спечели Европейското у дома, а младоците на Испания ще трябва да се примирят със среброто, въпреки страхотните си игри по френските терени.

Ново 20! Шави си тръгва

Треньорът на Барса преговаря с Деко 75 минути

Шави: Позорно е, че няма технология на голлинията

„Не заслужавахме да загубим, играхме по-добре от Реал“, смята треньорът на Барса

Бетис надви Валенсия и влезе в зона "Европа"(ВИДЕО)

Севилци стигнаха до успех с 2:1 като гости

Селта надви Лас Палмас след рецитал на Аспас (ВИДЕО)