След голямо шоу: Дортмунд видя сметката на Атлетико (ВИДЕО)

Рурците победиха испанския тим с 4:2

11 години по-късно, Борусия Дортмунд е на полуфинал в Шампионската лига, след като елиминира Атлетико Мадрид с победа с 4:2 в реванша и общ резултат 5:4 от двата четвъртфинала, които предложиха множество голове, драма и спиращи дъха моменти.

На „Сигнал Идуна Парк“ Юлиан Бранд порази вратата на Ян Облак в 34-ата минута с мощен шут от малък ъгъл, след като получи топката от Матс Хумелс. Пет минути след това "жълто-черните" отново хванаха "дюшекчиите", като Марсел Забицер комбинира с Иън Маатсен и той с удар по земята прати топката в долния ляв ъгъл, правейки резултата 2:0. В 49-ата минута Матс Хумелс си вкара автогол след ъглов удар и игра с глава на Марио Ермосо. Хората на Диего Симеоне стигнаха до равенство 2:2 след гол на Анхел Корея при добавка след удар на Родриго Рикелме. В 71-ата минута Забицер центрира отляво и в наказателното поле Никлас Фюлкруг с майсторски удар с глава направи резултата 3:2. Само три минути по-късно самият Забицер се разписа, след като завърши една атака с много подавания, при която стреля безкомпромисно от между няколко защитници от 12-13 метра и даде аванс на вестфалци в общия резултат.

Домакините трябваше да поведат в резултата още в 3-ата минута, когато Карим Адейеми проби отляво и пусна пас по земя в наказателното поле. Там Марсел Забицер бе оставен съвсем сам и стигна до топката на границата на вратарското поле. Хосе Хименес обаче притича и блокира удара.

При ответната атака Алваро Мората остана сам срещу Грегор Кобел, но прати топката вляво от вратата му. В 6-ата минута пък вратарят на Дортмунд спаси удар на Родриго де Пол.

Последваха по-добри минути за "жълто-черните", като Облак спаси удар на Юлиан Бранд.

Борусия имаше нов шанс в 18-ата минута, когато след центриране на Юлиан Риерсон отдясто, Никлас Фюлкруг докосна топката с глава и тя стигна до Адейеми. Той стреля от воле, но Ян Облак спаси.

Последваха по-равностойни минути на "Сигнал Идуна Парк", като и двата отбора мислеха предимно за атака и при всяка удобна възможност опитваха да стигнат до наказателното поле на противника.

В 34-ата минута тимът на Един Терзич разигра продължително. Риерсон подаде към Матс Хумелс, който бе в половината на Атлетико. Хумелс веднага даде прехвърлящ пас, с който топката стигна до Бранд в наказателното поле. Той бе вдясно от вратата на Ян Облак и въпреки че ъгълът бе малък, стреля силно и порази вратата на "дюшекчиите" - 1:0 за Борусия Дортмунд!

Защитата на гостите рухна за втори път 5 минути по-късно. В 39-ата минута Марсел Забицер получи топката вдясно от наказателното поле на Атлетико и подаде към включилия се на скорост Иън Маатсен. Бекът нахлу в наказателното поле и с прекрасно насочен удар прати топката в долния ляв ъгъл за 2:0!

До края на първата част Борусия Дортмунд продължи да притиска своя съперник, но не успя да стигне до трети гол.

На полувремето Диего Симеоне направи цели три смени в състава си и това даде резултата, тъй като Атлетико притисна Борусия в началото на втората част.

В 49-ата минута Гризман центрира вдясно от вратата на Кобел и намери Марио Ермосо н далечната греда. Той свали топката с глава и в опит да я изчисти, Матс Хумелс си вкара автогол.

Осем минути след това Анхел Корея бе изведен от Коке фронтално срещу вратаря. Аржентинецът се измъкна от защитата на домакините и стреля, но топката мина вляво от вратата.

Борусия капитулира в защита в 64-ата минута, когато топката стигна до Анхел Корея, който бе вляво от вратата. Той подаде към Родриго Рикелме, чийто удар бе спасен от Грегор Кобел. Топката обаче стигна до Корея, който отблизо със силен шут не остави шанс на швейцарския вратар и направи резултата 2:2!

"Жълто-черните" обаче не се предадоха и в 71-ата минута отново поведоха с 3:2 и изравниха общия резултата! Марсел Забицер получи топката на лявото крило. Последва центриране в зоната между границата на вратарското поле и точката на дузпата. Там Никлас Фюлкруг изпревари защитник на Атлетико и с много красив удар с глава прати топката в мрежата на Ян Облак - 3:2!

На вълната на ентусиазма Борусия заби и четвърти гол, който падва само 3 минути след третия! Топката стигна до Фюлкруг след пас на Емре Джан. Ударът на тарана бе блокиран от Хименес, но топката стигна до Забицер, който бе на 12-13 метра от вратата и между него и голлинията имаше няколко футболисти на Атлетико. Австриецът обаче, успя да намери пространството в купа от играчи и прати топката в долния ляв ъгъл с удар, оставил Облак безпомощен.

Никлас Фюлкруг можеше да вкара пети гол за Дортмунд в 81-ата минута, когато бе изведен фронтално срещу вратата, но след удара му топката попадна в тялото на стража на "лос колчонерос".

Словенският вратар направи феноменално спасяване в 87-ата минута, когато Забицер шутира извън наказателното поле, топката рикошира в Хименес, но Облак със сетни сили изби топката в ъглов удар.

В следващите минути имаше атаки и към двете врати, но те не бяха изградени достатъчно добре, за да застрашат сериозно двамата вратари.

Гасперини: Сега приоритет е Лига Европа