Зенит победи Рубин и погледна още по-смело към титлата (видео)

Два гола за тима на Лучано Спалети заби нападателят Александър Кержаков

Зенит взе дербито на 15-ия кръг в руската Премиер лига, надделявайки с 2:0 над шампиона Рубин (Казан).

Двубоят се игра на стадион „Петровски” в Санкт Петербург и противопостави един срещу друг първия във временното класиране срещу втория. Нападателят на Зенит Александър Кержаков обаче вкара две попадения и реши мача.

Рубин бе по-добрият отбор през първата част, но в даденото от съдията продължение на 45-тте минути, домакините нанесоха своя удар. Зирянов стреля от добра позиция, Рижиков спаси, но Кержаков бе на точното място и направи добавка за 1:0.

Лучано Спалети трябваше да направи принудителна смяна още в 23-ата минута, когато Бистро напусна игра и бе заменен от Розина. Италианецът обаче се включи отлично и постоянно тормозеше защитата на шампионите.

В 65-ата минута Колочан центрира отляво, аржентинецът Ансалди не се намеси добре и пред погледа на Рижиков Кержаков вкара втория си гол в мача. До края Рубин не успя да стигне дори до почетен гол. Кержаков вече има 99 гола за Зенит и се очаква да е титуляр в тима на Русия за приятелската среща с България.

За тима от Санкт Петербург не играха новите покупки Бухаров, бивш голмайстор на Рубин и Лукович, дошъл от италианския Удинезе.

Въпреки че остават още 15 кръг до края на шампионата, Зенит има доста комфортна преднина на върха в подреждането – 10 точки пред Рубин.
Луис Енрике: Не бързаме да станем шампиони

Треньорът на ПСЖ обяви, че целта е отборът да вземе титлата, но не държи това да е много рано