ПСЖ надви Марсилия на "Велодром" с човек по-малко (ВИДЕО)

Парижани спечелиха комфортно

ПСЖ победи Олимпик Марсилия с 2:0 като гост, въпреки че игра с човек по-малко от края на първото полувреме, за да се приближи до титлата в Лига 1. Попаденията за парижани бяха дело на Витиня и Гонсало Рамош.

Отборът на Луис Енрике вече е с 62 точки и води с 12 пред втория Брест, докато Марсилия е 7-и с 39 пункта.

Мачът започна с по-добра игра на ПСЖ. В 5-ата минута Фабиан Руис стреля от наказателното поле, но изстрелът му премина над напречната греда.

В 14-ата минута Пиер-Емерик Обамеянг пробва късмета си от границата на пеналтерията. Ударът му обаче бе спасен спокойно от Донарума.

Три минути след това Олимпик бе близо до откриването на резултата, но изпълнението на Верету премина встрани от десния страничен стълб.

В 31-ата минута Усман Дембеле направи хубав индивидуален пробив и стреля от границата на наказателното поле. Изстрелът му обаче пропусна целта със сантиметри.

Пет минути преди края на редовното време на първата част парижани останаха с човек по-малко, след като Лукас Бералдо получи втори жълт картон.

В 53-ата минута ПСЖ поведе в резултата. Усман Дембеле намери Витиня в пеналтерията, а той от движение прати топката в долния десен ъгъл и не остави шансове на вратаря на домакините.

Шест минути след това попадение на Марсилия бе отменено заради засада.

В 86-ата минута отборът на Луис Енрике вкара гола на успокоението. Гонсало Рамош бе намерен в пеналтерията, освободи си пространство и с прецизен удар прати топката в десния ъгъл.

В следващия кръг ПСЖ ще приеме Рен, докато Олимпик Марсилия ще гостува на Лил.

ПСЖ катастрофира у дома срещу Льо Авър, титлата все още не е факт (ВИДЕО)

Двата тима завъртяха равенство 3:3

Аморим призна: Беше голяма грешка, че се срещнах с Уест Хем