Мъри и Астана с класически успех над АПОЕЛ (Тел Авив)

Курдов влезе в края при победата с 3:0 в първия мач от втори квалификационен кръг на ЛЕ

Воденият от Станимир Стоилов отбор на Астана (Казахстан) постигна класическа победа с 3:0 над АПОЕЛ (Тел Авив) в мач от втория квалификационен кръг на турнира Лига Европа.

Мачът на стадион „Астана Арена” започна добре за домакините, защото те получиха правото да изпълнят дузпа и останаха с човек повече на терена още след първия четвърт час игра.

Тогава Уриел Джани получи директен червен картон заради нарушение, довело до наказателен удар, а Роджър Каняс не сгреши от бялата точка – 1:0.

Второто попадение за домакините падна след почивката. В 58-ата минута Танат Нусербаев направи 2:0, а малко по-късно Абзал Бейсебеков  (’69) оформи крайния резултат в срещата.

Българският нападател Атанас Курдов започна каторезерва и се появи на терена в 79-ата минута на мястото на Нусербаев.

Така отборът на Мъри, преодолял първия квалификационен кръг след триумф над арменския Пюник (Ереван) с общ резултат 6:1, вече смело може да гледа към реванша в Израел, който е след седмица.