Юношите на България напуснаха Евро 2014 след три поредни загуби (ВИДЕО)

Младите "лъвове" не успяха да вкарат за трите срещи, пропускат световното догодина

Юношеският национален отбор на България загуби от Сърбия с 0:1 с гол в последните минути на срещата. Точен за сърбите бе Мандич, но останаха сериозни съмнения за засада при паса към Мандич.

Загубата е трета поредна за българите, което означава, че не само напускат Евро 2014, но и пропускат световното догодина. Сърбите доминираха през по-голямата част от двубоя, но не успяха да се възползват от добрите си възможности чак до 89-ата минута, в която точен бе Мандич. Победата на Сърбия им осигури място на полуфиналите на Евро 2014, след като Германия днес е наложи над Украйна с 2:0.

Сръбските национали влязоха по-добре в мача и още в 4-ата минута имаха възможност да открият резултата. Вратарят Любенов направи неразчетено излизане, което остави вратата му празна, но Йович не успя да уцели рамките на вратата от близо 20 метра.

Няколко добри изяви на Кирил Десподов в първите минути предотвратиха сериозни опасности пред нашата врата.

В края на първия половин час от срещата играта се накъса и двата отбора показваха повече брак в действията си.

В 37-ата минута Йович нанесе опасен удар към долния десен ъгъл на българската врата, но Любенов се намеси решаващо и изчисти топката.

Гружич бе в основата на сериозна атака на Сърбия пет минути по-късно, но поредната добра намеса на капитана Любенов запази равенството в мача.

Александър Димитров направи смяна в началото на второто полувреме, вкарвайки в игра Антонио Вутов. Халфът имаше тежката задача да заличи неприятния спомен от предходния двубой с Украйна, в който изпусна дузпа.

Сръбските национали отново подложиха на сериозен натиск защитата на България, в първите минути на втората част, но младите „лъвове” не допуснаха фатални грешки.

Едно от най-чистите положения за националите ни дойде в 70-ата минута. След бърза атака по фланга Петров центрира топката в наказателното поле на Сърбия, където Минчев я засече, но ударът му премина на сантиметри от гредата на Райкович.

Две минути по-късно сърбите имаха отлична възможност да открият резултата. Гачинович бе изведен очи в очи срещу българския вратар, но ударът му мина над напречната греда.

Напрежението между двата тима отново ескалира в последните минути на двубоя и съдията Енеа Йоргжи се наложи да покаже няколко жълти картона.

Сърбия се добра до ценните три точки с гол в самия край на срещата. В 89-ата минута Мандич бе изведен и на стрелкова позиция и бе точен – 1:0 за Сърбия. При подаването обаче останаха сериозно съмнения за засада.

След края на срещата треньорът на националите ни Александър Димитров спореше ожесточено със страничния рефер, който наблюдаваше ситуацията при гола и не отсъди засада. След загубата, която е трета поредна за юношите ни, България пропусна шанса си да се класира за световното през 2015 година.

Бабич: Разочаровани сме, заслужавахме равен