Дубълът на Левски смачка Берое с 5:1

Трима от първия отбор се разписаха на "Герена"

Берое“ U21 отстъпи с 5:1 на „Левски“ U21 в София в мач от IV кръг на Младежката група до 21 години. Александър Манолов откри от дузпа за „Берое“ в 8-ата минута, но „сините“ бързо обърнаха до 2:1 след автогол след рикошет на Диян Димов в 14-ата минута и попадение на Божидар Краев две минути по-късно. Пламен Димов се разписа за 3:1 в 64-ата минута, а Радослав Цонев в 69-ата и Мартин Сандов в 80-ата оформиха крайния резултат 5:1.

В 8-ата ммнута Александър Манолов проби през центъра като навлезе в наказателното поле, но бе фаулиран от стража на „Левски“ Александър Любенов. Главният арбитър посочи бялата точка, но не изгони футболистът на „Левски“, а му показа само жълт картон. С изпълнението се нагърби потърпевшия в ситуацията Манолов, който с лекота преодоля вратаря за 0:1.

Четири минути след това Владислав Мисяк стреля от границата на наказателното поле, но след рикошет топката попадна в Илия Димитров, който стреля от близо, но бе неточен.

В 14-ата минута резултатът бе изравнен след като Антон Огнянов центрира от ляво в наказателното поле, а топката рикошира в Диян Димов и кълбото попадна във вратата на гостите от Стара Загора.

Две минути по-късно след пробив от дясно и последвало центриране Божидар Краев се разписа от близо за 2:1.

В 20-ата минута Илия Димитров бе оставен непокрит в наказателното поле и пробва атрактивно изпълнение със странична ножица, но Михаил Михайлов прояви завиден рефлекс и изби.

В 28-ата минута последваха две центрирания в наказателното поле на „Берое“ от корнери, но отбраната на „заралии“ се справи и изчисти.

Две минути по-късно Венцислав Иванов получи топката на границата на наказателното поле, навлезе в него, но притиснат от бранител в син спортен екип ударът му бе слаб и в обсега на Любенов.

Антон Огнянов стреля в 32-ата минута минута от границата на големия пеналт, но встрани от целта.

Три минути по-късно Мики Орачев центрира в наказателното поле, но Диян Димов изчисти кълбото преди играч на домакините да играе с него.

В 38-ата минута Антон Огнянов центрира към Божидар Краев, но ударът на последия с глава не намери рамката на вратата.

Пет минути след това Кирил Личев изпълни пряк свободен удар на 23 метра от вратата на домакините, но топката срещна стената от играчи.

В последната минута на първата част Деян Иванов стреля зад границата на наказателното поле, но кълбото не намери целта.

След почивката, в 49-ата минута Божидар Краев напредна от дясно и стреля по диагонал от дистанция, но топката мина над вратата.

Две минути по-късно Стефан Велев стреля от дъгата пред наказателното поле, но прати топката над вратата.

В 53-ата минута Стефан Велев подаде успоредно на гол линията за Радослав Цонев, който стреля по земя, но Михаил Михайлов бе на мястото си и спаси.

Божидар Краев проби от ляво десет минути по-късно и стреляк по земя в долния десен ъгъл на вратата, но Михаил Михайлов се намеси отлично и спаси.

В 64-ата минута резултатът стана 3:1 след като след центриране от статично положение Пламен Димов се извиси над всички всички и с глава прати топката неспасяемо в горния ляв ъгъл на вратата.

Малко след това стражът на „Берое“ Михаил Михайлов бе заменен принудително, заради болки в бедрото, които има още от срещата с „Черно море“.

В 66-ата минута Мартин Сандов прати с глава центрирана от Мисяк топка в мрежата, но бе в положение на засада, което бе маркирано от страничния рефер.

Три минути по-късно Радослав Цонев стреля по земя от пряк свободен удар в долния десен ъгъл на вратата за 4:1.

В 80-ата минута „сините“ направиха резултата 5:1 след бърза контраатака на Мартин Сандов, който центрира в наказателното поле за Илия Димитров. Нападателят засече с глава пращайки кълбото в мрежата.

Радослав Цонев стреля от 20-ина метра две минути по-късно, но топката мина на сантиметри над сглобката на вратата.

Беройци организираха много красива многоходова атака в 86-ата минута когато Кирил Личев пое през центъра, напредна и изведе добре Манолов в ляво. Нападателят отигра хитро с едно докосване продължавайки за Венцислав Иванов. От своя страна Иванов стреля без подготовка, насочвайки отлично топката към горния ляв ъгъл на вратата, но Любенов изби.

В 87-ата минута Венцислав Иванов стреля от пряк свободен удар, но встрани от вратата.

Минута преди края на редовното време топката бе центрирана за Сандов в наказателното поле, той засече, но слабо и в ръцете на Богомил Цинцарски.

Следващият мач на „Берое“ U21 е срещу „Славия“ U21 и ще се играе на 18 август на стадион „Локомотив“ в Стара Загора.

„Левски“ U21 (София) – „Берое“ U21 (Стара Загора) 5:1

голмайстори: 0:1 Александър Манолов 8′(д), 1:1 Диян Димов 14′(автогол), 2:1 Божидар Краев 16′, 3:1 Пламен Димов 64′, 4:1 Радослав Цонев 69′, 5:1 Мартин Сандов 80′

"Левски“ U21 (София): 24. Александър Любенов, 17. Деян Иванов, 13. Пламен Димов, 16. Галин Ташев, 14. Мики Орачев, 10. Радослав Цонев, 19. Стефан Велев, 11. Владислав Мисяк, 4. Божидар Краев, 7. Антон Огнянов, 9. Илия Димитров (6. Никола Георгиев, 8. Мартин Сандов, 18. Валентин Добревски); неизползвани резерви: 12. Николай Кръстев, 2. Кристиян Петков, 20. Стефан Аличков, 3. Любомир Илиев; старши треньор: Георги Тодоров

„Берое“ U21 (Стара Загора): 1. Михаил Михайлов (67′ – 33. Богомил Цинцарски), 14. Николай Георгиев, 15. Пламен Тенев, 3. Диян Димов, 13. Емин Ахмед, 18. Жюлиен Бенков, 4. Пейчо Енчев (67′ – 8. Николай Петров), 16. Кирил Личев, 17. Никола Грозданов (84′ – 2. Ивайло Иванов), 9. Александър Манолов, 10. Венцислав Иванов; неизползвани резерви: 6. Ивайло Ангелов, 5. Александър Колев, 7. Димитър Видев, 11. Мартин Гердемски; старши треньор: Иван Гаджев

жълти картони: Александър Любенов (6′ – груб фаул), Владислав Мисяк (59′ – груб фаул) ["Левски"]
главен съдия: Георги Игнатов (София)
асистент съдии: Николай Стайков (София), Димитър Русев (София)

стадион: „Георги Аспарухов“, София