Марибор и Селтик запазиха интригата за реванша след 1:1 в Словения (+ВИДЕО)

Макгрегър откри резултата с ранен гол, Бохар изравни осем минути по-късно

Марибор и Селтик завършиха при резултат 1:1 първия мач от плейофите за влизане в Шампионска лига. Селтик поведе с гол на Макгрегър в 6-ата минута, а домакините възстановиха равенството осем минути по-късно с попадение на Дамян Бохар. Българинът Александър Тонев остана извън състава на Селтик за срещата.

Независимо от предпазливото начало и на двата отбора, Селтик поведе резултата още в 6-ата минута. Далечен пас на Йохансен прехвърли защитата на домакините и намери Бергет, той навлезе към наказателното поле и стреля, но вратарят изби. Топката попадна в Макгрегър, който нямаше проблеми да я прати в мрежата на Марибор за 1:0.

Марибор се върна бързо в мача и в 14-ата минута изравни резултата. Филипович изведе Дамян Бохар сам срещу вратаря на Селтик и словенският нападател с точен удар опъна мрежата на Селтик - 1:1.

В следващите минути от двубоя двата тима си размениха множество атаки, но нито една не завърши с попадение. Реваншът ще се проведе на 26 август.