Каролина спечели първия мач за сезона в НХЛ

Хърикейнс победи Минесота в мача на откриването в Хелзинки

Отборът на Каролина Хърикейнс победи тима на Минесота Уайлд с 4:3 като гост в мача на откриването на сезона в НХЛ, който се състоя в Хелзинки. С два гола за "ураганите" се отличи Брандън Сътър, а по един добавиха Антон Бабчук и любимецът на местната публика Юси Йокинен. За Минесота се разписаха Гийом Латендрес, Мат Кълън и Брент Бърнс. Каролина реши изхода на двубоя във втората част, в която вкара два гола повече от своя съперник и поведе с 4:2. Минесота успя само да намали в края на третата част.

Филаделфия Флайърс надделя над Питсбърг Пингуинс с 3:2 като гост след фантастична игра на вратаря Сергей Бобровски, който направи дебют в НХЛ, като спаси 29 удара и допусна шайбата само два пъти зад гърба си. Дани Бриър и Блеър Бетс вкараха през втората част и дадоха солиден аванс на "летящите". Клод Жиру пък се разписа в третата третина. За "пингвините", които играха пред 18 289 зрители в новия си леден стадион "Консол Енерджи Арина", точни бяха Алекс Голигоски и Тайлър Кенеди.

В канадския сблъсък Торонто Мейпъл Лийфс надделя над Монреал Канейдиънс с 3:2. Тим Брент, Фил Кесел и Кларк Маккартър бяха точни за домакините, които печелят първия си мач пред собствена публика за първи път от 10 години насам. С най-голям принос за успеха обаче бе вратарят Жан-Себастиен Жигер, който отрази 25 удара, в това число и два опасни изстрела отблизо на капитана на гостите Брайън Джонта в третата част.

Шампионът Чикаго Блекхоукс стартира сезона със загуба макар и след продължение - 3:4 при гостуването на Колорадо Аваланч. В последната среща от първия кръг Едмънтън Ойлърс разгроми Калгари Флеймс с 4:0.