Берое с нови три точки след пороя в Стара Загора

При доиграването отборът на Петър Хубчев взе чиста победа с 3:0 над гостуващия Хасково

Берое се поздрави с чиста победа с 3:0 над Хасково 2009 в VI кръг на футболната ни А група, като това е трети пореден триумф за старозагорци. Мачът бе игран на 23 август (вчера), но пороен дъжд го прекъсна след края на първото полувреме и се наложи да бъде доигран днес от 20:00 часа. Венци Христов откри в 32-ата минута, а Жуниор Мапуку удвои преднината на заралии в първата минута на добавеното време на първата част. През второто полувреме, доиграно днес, крайният резултат бе оформен  в 80-ата минута от Стефан Спировски.

Жуниор Мапуку имаше добра възможност да открие резултата в първите минути на срещата, но не успя да се възползва от грешка в отбраната на гостите и ударът му, който не бе достатъчно силен, бе избит от вратаря Пейков.

Хасково разчиташе на контраатаки, които обаче нямаха нужната острота и бързина. Педро Еуженио отправи далечен удар в 26-ата минута, но Макенджиев плонжира и изби топката.

Домакините доминираха в двубоя и атаките им донесоха резултат в 32-ата минута. Неуспешен опит за изкуствена засада остави трима футболисти на Берое зад защитата. Венци Христов първи стигна до топката, напредна няколко метра и с точен удар прати топката под плонжа на Пейков за 1:0.

Берое стигна до нов гол след няколко минути, но попадението бе отменено, тъй като главният рефер на срещата Стефан Павлов отсъди нарушение на Костадинов. Решението на рефера не бе прието радушно от треньора на домакините Петър Хубчев, който разпалено спореше със страничния съдия за отменения гол.

Венцислав Христов пробва техничен удар в 40-ата минута, който обаче се размина на сантиметри от напречната греда на гостите.

В добавеното време на първата част Берое удвои преднината си след гол на Жуниор Мапуку. Авторът на първия гол Венци Христов изведе Мапуку сам срещу Пейков, конгоанецът прояви хладнокръвие ,  финтира стражът на Хасково и на празна врата не сгреши – 2:0 за Берое.

В края на полувремето времето на стадиона в Стара Загора се влоши, а по време на почивката между полувремената над стадиона се изсипа проливен дъжд. Лошите атмосферни условия станаха причина теренът да се наводни, което доведе и до прекратяване на мача.

Второто полувреме бе доиграно днес от 20:00 часа при резултат от първата част 2:0 за Берое.

Футболистите на домакините отново поеха инициативата при подновяването на двубоя. Венци Христов пробва удара си в 47-ата минута, но топката премина встрани от вратата на Пейков.

Първа по-чиста възможност за тима на Хасково през второто полувреме се отвори в 57-ата минута, когато  гостите получиха правото да изпълнят пряк свободен удар от близо 20 метра от вратата на Макенджиев. Ударът на Мартин Райнов обаче срещна стената от футболисти на Берое. Няколко минути по-късно Емил Ангелов направи добър пробив в полето на домакините, преодолявайки няколко бранителя, но последният в защитата Елиаш да Силва успя да му отнеме топката.

Импулсът в играта на Хасково явно се оказа моментен, защото до края на срещата футболистите на Димчо Ненов не успяха да създадат нищо по-съществено.

Точка на спора сложи Стефан Спировски в 80-ата минута. Веселин Пенев открадна топка в полето на Хасково, напредна по десния фланг и центрира към наказателното поле, където Спировски необезпокояван засече за 3:0 за Берое.

Влезлият като резерва Крис Гади направи страхотен пас към Димо Бакалов, който засече с глава, но ударът му мина малко над напречната греда.

Асистентът при третия гол Веселин Пенев можеше да запише името си сред голмайсторите, след като опитът му за центриране в първата минута от добавеното време намери напречната греда на Боян Пейков.

Така след малко повече от 24 закъснение отборът на Берое се поздрави с победа в мача си срещу Хасково 2009.