Зенит влезе в групите на ШЛ с класика над Стандард (ВИДЕО)

Двата отбора завършиха мача с по 10 души на терена

Зенит (Санкт Петербург) ще играе в групите на Шампионска лига. Това стана факт, след като момчетата на Андре Вияш-Боаш надвиха с класическото 3:0 у дома Стандард (Лиеж) в мач-реванш от плейофите на турнира и така отстраниха опонента с общ резултат 4:0.

Двата отбора завършиха срещата в числено намален състав, макар че домакините от Санкт Петербург играха през цялото второ полувреме с един по-малко, защото в 44-ата минута Файзулин получи втори жълт картон и напусна преждевременно.

В самия край на мача и гостите от Белгия останаха с 10 футболисти на терена, след като в 89-ата минута сенегалецът Рикардо Фати бе изгонен с директен червен картон.

Домакините откриха резултата в 30-ата минута чрез Хосе Рондон, а в 54-ата Хълк се разписа от дузпа за 2:0. Четири минути по-късно бразилецът вкара и втори гол в мача, след като се възползва от грешка в отбраната на гостите и оформи крайния резултат – 3:0.