"Дунав" не даде шанс и на Кубрат (СНИМКИ)

"Драконите" постигнаха изразителен успех с 4:0

Футболистите на "Дунав" победиха пълния с русенци и воден от бившия капитан на "драконите" Ивайло Кирилов "Кубрат" с 4:0 в мач от третия кръг на първенството в Североизточната "В" група. Двубоят на Градския стадион в Русе премина под пълната диктовка на домакините.

Още във втората минута те можеха да открият резултата. Центриране след ъглов удар доведе до разбъркване в полето пред стража на гостите Пламен Сашев, а топката срещна две от гредите, преди отбраната на "Кубрат" да успее да изчисти топката. Две минути по-късно пък Георги Чакъров се измъкна от противниковата защита и напредна към вратата, но Аян Ирфан го застигна и го спря с нарушение. Главният рефер Радослав Станев не се поколеба и му показа червен картон.

Натискът на русенския тим продължи и в 18-та минута при поредното разбъркване в полето на гостите доведе до попадение, след като Светослав Матеев си отбеляза автогол. Въпреки затягащия се обръч около вратата на "Кубрат", дунавци успяха да удвоят резултата едва в края на първата част. Ивайло Раденцов бе изведен на удобна позиция след комбинация с Чакъров и прати топката в горния десен ъгъл за 2:0 в 40-та минута.

След почивката двубоят продължи по сходен сценарий, като благодарение на късмета и добрите си изяви Сашев получи само още 2 гола. Георги Чакъров направи 3:0 в 50-та минута, а в 80-та вратарят на гостите си отбеляза автогол в опит да изчисти топката при една от многото атаки на домакините. Междувременно с пропуски се отличиха Мирослав Будинов, Динко Станчев и Светослав Читаков, а удар на Диян Димов срещна гредата.

Така след 3 победи от първите 3 мача за сезона "драконите" имат актив от 9 точки и голова разлика 14:0. В следващия кръг те приемат "Бенковски" Бяла на 6 септември, събота, от 17 ч.

"Дунав" Русе: Цветомир Цанков, Николай Колев, Михаил Милчев, Мартин Димов, Атанас Атанасов, Диян Димов, Ивайло Раденцов, Андреас Васев, Християн Кожухаров (53 мин. - Динко Станчев), Георги Чакъров (62 мин. - Светослав Читаков), Мирослав Будинов (59 мин. - Йордан Димитров)

"Кубрат": Пламен Сашев, Светослав Матеев, Атилла Юмер, Аян Ирфан, Генади Петков, Валентин Якимов (80 мин. - Йордан Георгиев), Борислав Караиванов, Валентин Валентинов (72 мин. - Радомир Хараланов), Кяшиф Фафрединов, Захари Димитров, Красимир Димитров (7 мин. - Радослав Джантов).

Марек и Септември врътнаха 1:1 (ВИДЕО)