Левски постигна първата си победа като гост след дискусионно съдийство в Хасково (ВИДЕО+СНИМКИ)

"Сините" спечелиха с 4:1, Радан Мирянов не посмя да бъде по-строг към "сините"

Левски постигна първата си победа като гост този сезон – 4:1 над Хасково, в 9-ия кръг на „А” група. След голове на Луис Педро и Валери Домовчийски през първата част и на Гаджев и Аниете през втората „сините” натрупаха три поредни успеха. Емил Ангелов вкара от дузпа почетното попадение за домакините. 11-метровият наказателен удар бе отсъден за глупаво нарушение на Аймен Белаид срещу Недялко Хубенов в края на срещата, като бе показан червен картон на защитника, който ще пропусне мача със Спартак (Варна) за купата.

В първия двубой между двата тима от 1992 г. насам гостите имаха превъзходство, но съдийски не(отсъждания) избледняха победата им. Мигел Бедоя имаше основна заслуга за първото попадение, при което останаха съмнения за засада на Домовчийски, докато бившият левскар Боян Пейков сбърка фатално при гола на нападателя. След почивката реферът Радан Мирянов не посмя да даде дузпа в полза на Хасково още при 0:2 преди Гаджев и Аниете да вкарат два леки гола за 4:0. И накрая при очевадно нарушение на Белаид арбитърът посочи бялата точка и изгони защитника. Емил Ангелов оформи крайното 1:4.

Левски владееше повече топката в първите минути, но не успя да направи свястна атака. Чак в 19-ата минута „сините” създадоха първото си положение. Бедоя пусна на границата на вратарското поле, където обаче Домовчийски се размина с топката.

Блестящо отиграване на Мигел Бедоя позволи на Левски да открие резултата в 26-ата минута, въпреки че останаха съмнения за засада. Испанецът си прехвърли брилянтно топката, елиминирайки защитник и осигурявайки си пространство в наказателното поле. Бедоя пусна топката във вратарското поле, където се получи меле. Домовчийски, който беше зад гърба на отбраната, шутира в гредата и на добавка Луис Педро прати в опразнената врата.

Прострелно центриране на Гаджев след половин час игра се отби коварно у защитник на Хасково, но за щастие на домакините топката отиде в корнер.

9 минути по-късно Левски вкара втори гол. Бедоя и Гаджев играха на 1-2 пред пеналтерията. Капитанът на „сините” опита технично прехвърляне над Пейков, който не успя да улови директно и на практика я поднесе на тепсия на Домовчийски. В 100-ия си мач в „А” група нападателят нямаше как да сбърка – 2:0.

Хубенов и Узунов се появиха на почивката за Хасково, които тръгнаха напористо към вратата на Левски, но домакините така и не успяха да създадат положение. Гонзо пък направи рокада Домовчийски-Аниете след час игра, когато видя, че трябва да насити халфовата линия.

Пейков спаси фалцов удар на Гаджев преди домакините да вдигнат ръце, искайки на два пъти дузпа. И ако при първата ситуация, когато топката удари прибраната ръка на Минев в наказателното поле, то при втората можеше да се посочи бялата точка. Тогава Пламен Крумов удари противников нападател в опита да изчисти с глава.

Веднага след това Левски вкара трети гол. Резервата Аниете се измъкна между двама, навлизайки в наказателното поле. Последва подаване към Гаджев на дузпата, който с прецизен удар в долния ъгъл направи 3:0.

Две минути по-късно Аниете засече с глава центриране на Минев отляво за 4:0.

В 83-ата минута Аймен Белаид фаулира откъсващия се Недялко Хубенов и видя червения цвят, а Хасково получи право на дузпа. Емил Ангелов бе точен и получи овациите на публиката, която остана доволна от борбата на своите любимци.