Нико Кранчар спаси точката за КПР при 2:2 със Стоук Сити (ВИДЕО)

"Грънчарите" повеждаха два пъти в началото на полувремената, а лондончани намираха сили да изравнят въпреки пробойните в защита

Нико Кранчар донесе точка на Куинс Парк Рейнджърс с късен гол от пряк свободен удар за 2:2 на „Лофтъс роуд” в първия мач от 5-ия кръг на Висшата лига. Двата отбора изиграха две еднакви полувремена като под индиго – „грънчарите” повеждаха след атаки от фланга, а КПР изравняваше в края от статични ситуации.

Играта на Куинс Парк Рейнджърс в защита остана трагична и в този мач, въпреки че отборът опитваше да разиграва по-продължително в центъра.

В 11-ата минута Виктор Моузес центрира от аутлинията, Крауч се извиси като кула в наказателното поле и с глава върна успоредно на голлинията, а бившият нападател на Манчестър Юнайтед Маме Диуф се разписа за 1:0.

Още в следващата атака Моузес беше близо до втори гол, но Грийн отрази шута към близката греда. Хаос завладя играта на КПР, а Стоук дебнеше на контри, като Диуф пропиля добър шанс.

Постепенно домакините стабилизираха представянето си и натиснаха в края на първата част и това даде резултат три минути преди почивката. Джордън Мъч центрира от корнер, Стивън Коулкър се измъкна от Шоукрос и с глава върна в мелето, а топката мина зад голлинията за 1:1.

Втората част почти изкопира едно към едно първата. Стоук пак поведе след грешка в защитата на съперника, а КПР изравни в края.

Исла загуби топката елементарно на фланга, Моузес финтира и подаде по земя за Крауч покрай неориентирания Рио Фърдинанд и нападателят разстреля вратаря отблизо – 2:1 за „грънчарите”.

Н’Зонзи имаше шанс да убие интригата, но стреля с всичка сила покрай далечната греда при отличен пас на Чарли Адам, който му заложи топката на 18-19 метра от целта.

Лондочани бомбардираха вратата на Стоук с далечни удари, всички до един неточни или избити.

Две минути преди да изтече редовното време резервата Стив Сидуел извърши нарушение точно пред наказателното поле на Стоук и любимецът на Хари Реднап – Нико Кранчар, завъртя прекрасно над стената и топката намери горния десен ъгъл – 2:2 и точка за КПР.

Стоук вече има 5 точки и се изравни с отбори като Манчестър Юнайтед и Евертън преди другите срещи от кръга. КПР спечели 4-та точка с първото си реми за сезона и е във втората половина на таблицата.