Манчестър Юнайтед устиска победа над „чуковете” с човек по-малко (ВИДЕО+СНИМКИ)

Уейн Рууни вкара и бе изгонен при 2:1 над Уест Хем, Ерера се контузи

Манчестър Юнайтед постигна трудно своята втора победа под ръководството на Луис ван Гаал, след като спечели, макар и с човек по-малко, домакинството си срещу Уест Хем от шестия кръг на английската Висша лига – 2:1.

Наставникът на „червените дяволи” имаше много проблеми за решаване в дефанзивен план, тъй като на практика не разполагаше с нито един опитен централен бранител. Заради контузии мача пропуснаха Фил Джоунс, Крис Смолинг и Джони Еванс, а наказан бе младокът Тейлър Блекет.

Затова холандецът бе принуден да разчита на лятното попълнение Маркос Рохо и на 19-годишния юноша на клуба Патрик Макнеър в центъра на защитата. Вторият направи своя дебют, като същото важеше и за дошлия също това лято Люк Шоу. Той бе поставен от ляво, докато Рафаел действаше на обичайната си позиция в дясно на отбраната.

Пред тази четворка играеха други три летни покупки - Дейли Блинд, Андер Ерера и Анхел ди Мария. Капитанът Уейн Рууни пък действаше зад гърба на двамата нападатели Робин ван Перси и Радамел Фалкао.

Първото положение се откри именно пред Фалкао след свободен удар на Рууни, ала изстрелът с плонж на колумбиеца не намери вратата. В петата минута обаче Рафаел центрира към пеналта, а там Рууни успя да прехвърли Адриан и така да открие резултата – 1:0.

Веднага след това Манчестър Юнайтед можеше да допусне попадение, след като необмислено връщане назад иведе Енер Валенсия сам срещу Давид де Хеа, но нападателят на „чуковете” стреля силно над вратата.

В 22-ата минута „червените дяволи” удвоиха преднината си. Тогава Андер Ерера отне една топка и я подаде към Фалкао, а той изведе Робин ван Перси. Холандецът финтира бранител на гостите и с диагонален шут я прати в мрежата – 2:0.

Проблемите на Юнайтед в отбрана обаче си проличаха в 37-ата минута, когато след един корнер Давид де Хеа не се намеси добре и се размина с топката. Тя попадна у Енер Валенсия и той стреля в гредата, ала при добавката Диафра Сако не сгреши и „чуковете” върнаха едно попадение – 1:2.

При този резултат дойде и почивката, но веднага след подновяването на играта Уест Хем започна да търси изравняването. В 54-ата минута „чуковете” стигнаха до два поредни корнера, ала този път защитата на домакинтие се справи.

Малко по-късно обаче Уейн Рууни бе изгонен, тъй като фаулира необмислено Стюърт Даунинг в половината на съперника и реферът Лий Мейсън му показа директен червен картон. Така, въпреки протестите си, капитанът на домакините трябваше да напусне терена, след като даде лентата на Робин ван Перси.

Впоследствие Манчестър Юнайтед се прибра да брани преднината си и рачиташе предимно на контраатаки, а Ван Гаал замени Фалкао с Дарън Флетчър. В 73-ата минута обаче холандецът трябваше да извърши принудителна смяна, защото Андер Ерера се контузи и стана осмият футболист в лазарета на „червените дяволи”.

Младият испанец бе заменен от Антонио Валенсия, а „чуковете” постепенно затягаха обръча около наказателното поле на Манчестър Юнайтед.

В края на срещата лондончани дори отбелязаха изравнително попадение чрез Кевин Нолан, но то бе отменено заради засада и така в крайна сметка Манчестър Юнайтед се поздрави с успех. Така тимът изпревари с точка своя лондонски съперник и вече има 8 в своя актив.

Ето всички резултати и голмайстори от играните до момента срещи от VI кръг на ВЛ:

Ливърпул – Евертън 1:1
1:0 Стивън Джерард (’65)
1:1 Фил Джагиелка (’90)

Манчестър Юнайтед - Уест Хям 2:1
1:0 Рууни (‘5)
2:0 Ван Перси (’22)
2:1 Диафра Сако (’37)

Хъл Сити - Манчестър Сити 2:4