Бербатов се контузи леко при равенство със Зенит (ВИДЕО+СНИМКИ)

Монако и руският отбор се надлъгваха здраво, но стигнаха до 0:0

Монако и Зенит изиграха здрав мач на стадион „Петровски” в Санкт Петербург от Група С от Шампионската лига, но двубоят остана без победител. Двата състава завършиха при нулево равенство, като възможности за гол имаше и пред двете врати.

Българският нападател на „монегаските” Димитър Бербатов започна срещата като титуляр, но бе принудително заменен в 52-ата минута, защото получи лека контузия. На негово място влезе Яник Ферейра Кераско.

Със спечелената точка тимът от руското първенство е на първото място в групата с 4 точки, колкото има и Монако на второто. Леверкузен и Бенфика играят от 21:45 ч. в Германия.

Зенит и Монако изиграха равностоен двубой. Руснаците владееха топката 51% от игровото време, като изострих повече атаките си след излизането на Бербатов. Ударите бяха по 8 към двете врати.

Бербо можеше да открие резултата още в третата минута на мача, след като Лукас Окампос проби по лявото крило и подаде към българина и той стреля но вратарят на домакините Юрий Лодигин спаси с крак. След това до края на полувремето двата тима не успяха да си създадат чисти положения пред една от двете врати.

През второто полувреме почти нищо не се промени на терена. Съперниците продължиха със здравите единоборства. В заключителните минути домакините от Зенит затегнаха малко повече обръча около наказателното поле на Монако, но футболистите на треньора Леонардо Жардим действаха стабилно в защита и във втория си двубой в Шампионската лига не допускаха гол.