Суарес загря с два гола за „Ел Класико”

Лятната покупка на Барселона блести за Уругвай в Оман

Луис Суарес отново блесна за националния отбор на Уругвай. Новото попълнение на испанския Барселона заби две попадения при успеха над Оман с класическото 3:0 в контролна среща, играна в Маскат.

Бившият футболист на Ливърпул остана на терена 78 минути и така загря по най-добрия начин за завръщането си в игра след по-малко от две седмици.

Примняме, че той бе наказан с 4 месеца извън клубния футбол от ФИФА, след като ухапа по рамото италианския национал Джорджио Киелини по време на мач от Мондиал 2014.

Днес той откри резултата в 57-ата минута, когато се възползва от пас на Диего Ролан и с техничен удар от воле вкара за 1:0. Само 10 минути по-късно отново Суарес се разписа, прехвърляйки вратаря на доакините, а крайното 3:0 бе оформено от Джонатан Родригес в 87-ата минута.

Наказанието на Суарес изтича на 25-ти този месец, когато той може да се появи в игра и да направи своя официален дебют за Барселона в голямото дерби с Реал (Мадрид) на „Сантяго Бернабеу”.